News

Brud na siatce głośnika rozmów w telefonie iPhone może powodować problemy podczas rozmów telefonicznych

Problemy ze słyszalnością rozmówców podczas rozmów telefonicznych mogą wystąpić w każdym smartfonie. Niezwykle częstą grupą użytkowników, którym może przydarzyć się powyższy problem są kobiety. Zastanawiacie się, dlaczego tak jest? Tajemnica tkwi w podkładach do twarzy przenoszących się na wyświetlacz smartfona zapychając tym samym siatkę głośnika, którą można wymienić bez konieczności wymiany całego głośnika. 

Kosmetyki to odwieczny wróg każdego smartfona

Brzmi to absurdalnie, ale prawda jest bolesna. Wszelkiego rodzaju podkłady, make-upy oraz inne kosmetyki nakładane na twarz mogą zostać w prosty sposób przeniesiony na wyświetlacz smartfona. O ile z powierzchni roboczej, czyli ekranu jesteśmy w stanie wyczyścić ekran, to zupełnie inaczej będzie to wyglądać, kiedy puder lub podkład dostanie się do głośnika rozmów w smartfonie.

W XXI wieku popularność szybko zyskują zdjęcia. Chcąc ładnie wyglądać panie dodatkowo upiększają swój wizerunek co w końcowym efekcie widzimy np. na Instagramie. Telefon iPhone lub każdy inny smartfon ma nam służyć do takich działań, ale nie dziwmy się, że po pewnym czasie podczas prowadzenia rozmowy coraz gorzej słyszymy naszego rozmówcę. Niestety kosmetyki znajdujące się na kobiecych licach dość szybko zapychają siatki głośników w nowoczesnych smartfonach. Prowadzi to do znacznych utrudnień przy prowadzeniu rozmowy, a czasami może się okazać, że wymiana głośnika rozmów będzie jedynym działaniem poprawiającym sytuacje. W znacznej części przypadków wyczyszczenie siateczki głośnika może poprawić jakość prowadzenia rozmów, chociaż kobiety używające znaczącej ilości podkładu muszą liczyć się z częstymi naprawami takich podzespołów.

Wymiana głośnika rozmów czy jednak wymiana tylko siateczki głośnika?

To wszystko zależy. Pierwszym i najważniejszym działaniem powinna być diagnoza. Bez tego działania nie wykonamy dokładnej naprawy, kto wie czasami nawet nieco droższej niż myślimy. Wyczyszczenie/wymiana samej siateczki może być znacznie tańszym rozwiązaniem niż naprawa (czyli wymiana głośnika rozmów) mechaniczna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *