News Telefony

Wygląd iPhone 8 potwierdzony – kolejny bezramkowiec

Atmosfera wokół premiery ósmej odsłony telefonu od Apple robi się coraz gorętsza. (Nie)stety firmie nie udało się dopilnować tajemnicy i w kodzie oprogramowania dla innego urządzenia znaleziono materiały, zdradzające wygląd iPhone 8.

 

Czyżby ktoś zawalił sprawę? Developerzy donoszą o znalezieniu informacji odnośnie funkcji rozpoznawania twarzy w najnowszym iPhone oraz samego jego wyglądu. Oliwy do ognia dolały niedawno opublikowane zdjęcia domniemanego prototypu urządzenia.

Oficjalnie z kodu wiadomo, że nie producentowi nie udało się zaimplementować TouchID w ekranie, więc znajdzie on swoje miejsce gdzie indziej. Gdzie? Prawdopodobnie na tyle lub na boku, jednak tego pierwszego rozwiązania nie potwierdzają zdjęcia prototypu. Sprawa jego umiejscowienia pozostanie zagadką prawdopodobnie do czasu premiery.

https://twitter.com/stroughtonsmith/status/891841607728844801

Kolejną nowością będzie funkcja rozpoznawania twarzy, oparta o technologii podczerwieni, co zapewnić ma dobre działanie także w przypadku słabego oświetlenia oraz pod kątem.

Developer @stroughtonsmith wspomina również o prawdopodobnej rozdzielczości  urządzenia – 1125×2436 px, dość niestandardowa wartość.

https://twitter.com/stroughtonsmith/status/892042013297790977

Na samym końcu największy boom – grafiki, przedstawiające wygląd iPhone 8 (a przynajmniej kształt jego ekranu). To ułożenie w pełni pokrywa się z prototypem.

fot. Engadget
fot. Weibo

Same informacje znaleziono w kodzie oprogramowania Homepod – inteligentnego głośnika od Apple.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *