News Telefony

Wpłynął zakaz sprzedaży smartfonów Huawei oraz ZTE od Pentagonu

Jak widać niechęć do chińskich producentów wciąż rośnie. W Stanach Zjednoczonych nie jest łatwo dla takich firm jak Huawei oraz ZTE. Ostatnie sytuacje mogą sprawić, że ZTE straci licencje do Androida. Amerykanie jednak nie dają za wygraną – sam Pentagon wydał oświadczenie, które zakazuje kupowania urządzeń od Huawei i ZTE, które miałyby być wykorzystywane w amerykańskich bazach wojskowych na całym świecie.
 
Tego typu działania są obierane ze względu na obawę o bezpieczeństwo narodowe. Huawei jest na ten moment trzecim największym producentem smartfonów na całym świecie – od razu po Samsungu i Apple. Z kolei ZTE odpowiada za około 10% wszystkich dostępnych smartfonów na terenie USA. Jak podają źródła Rzecznik Pentagonu potwierdził rozkazy i poinformował, że wojsko nie może uniemożliwić zakupu urządzeń od wyżej wymienionych producentów dla celów prywatnych, jednak żołnierze w bazach mają całkowity zakaz używania smartfonów tych marek.
 
ZTE nie wydało jeszcze żadnego komentarza na ten temat, jednak Huawei od razu wyparł się tego, że ich smartfony mogłyby być wykorzystywane do szpiegowania posiadaczy oraz sabotowania innego kraju.
 
Cała sytuacja wygląda poważnie i może okazać się, że na przestrzeni czasu USA zrobi następny krok i będzie chciało całkowicie zlikwidować chińskich producentów z rynku Stanów Zjednoczonych.
 
Źródło : phonearena.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *