News Telefony

Windows 10 Mobile już latem obsłuży skanery odcisków palców

Moda na dodawanie skanerów odcisków palców do smartfonów trwa. Znajdziemy je zarówno w najnowszych urządzeniach Apple’a, jak i w wielu nowych smartfonach z systemem Android. Już wkrótce również fani Windows 10 Mobile będą mogli zakupić komórki wspierające tą funkcjonalność.

W obecnej chwili na rynku nie ma żadnego smartfona z systemem Windows 10 Mobile posiadającego skaner linii papilarnych. Problemem nie jest cena takiego rozwiązania – co udowadnia wiele stosunkowo tanich androidowców – lecz całkowity brak obsługi ze strony systemu operacyjnego. W prawdzie użytkownicy najnowszych okienek mają do dyspozycji Windows Hello, rozwiązanie pozwalające na logowanie się za pomocą skanu twarzy, jednak to właśnie odcisk palca jest uważany przez wielu za najbezpieczniejszy sposób zabezpieczenia urządzenia.

Podczas konferencji WinHEC Microsoft ujawnił, że w ramach rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 Mobile planowane jest dodanie wsparcia skanerów linii papilarnych. Pierwszym telefonem posiadającym taki czytnik będzie HP’s Elite x3. Rocznicowa aktualizacja systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile ma odbyć się na koniec czerwca.

Źródło: The Verge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *