News

Windows 10 Creators Update zobaczymy na wiosnę

Przyszedł czas na kolejną aktualizację dla najnowszego systemu od Microsoftu. Creators Update, jak sama nazwa sugeruje, przyniesie nam wiele nowych rozwiązań, które z pewnością ucieszą osoby kreatywne.

Na ostatniej konferencji Microsoft, oprócz nowych urządzeń, pokazał też nadchodzącą aktualizację do Windowsa 10. W niej zobaczymy wiele nowości związanych z szeroko pojętym tworzeniem. Czy warto zainteresować się nowym uaktualnieniem? Microsoft wypuścił filmik, promujący nową aktualizację:

https://www.youtube.com/watch?v=zdJBurRbT4o

Rozbudowane kontakty i motywy

Microsoft w Creators Update pokaże nową odsłonę kontaktów, która znacząco usprawni szybkie wysyłanie informacji, zdjęć i innych plików do znajomych za pośrednictwem chociażby e-maila. Windows dostał również możliwość tworzenia motywów, które mają urozmaicić jego wygląd.

Paint 3D i skanowanie przedmiotów

O Paincie 3D pisaliśmy wcześniej, gdy do sieci wyciekły filmy promujące nową odsłonę prostego, kultowego już programu graficznego. Teraz już oficjalnie poznaliśmy jego nowe funkcje. Oprócz tworzenia obiektów 3D będzie można za pomocą kamerki skanować rzeczywiste obiekty, by przenieść je potem do komputera. Jestem bardzo ciekaw, jak całość będzie funkcjonować.

Streaming gier

fot. Microsoft
fot. Microsoft

W Creators Update użytkownicy PC oraz Xbox One dostaną możliwość strumieniowania swojej rozgrywki na żywo. Niestety obsługiwany jest serwis Beam, którego Microsoft przejął swego czasu. Moim zdaniem to dyskwalifikuje całe założenie, ponieważ brakuje możliwości dzielenia się obrazem z rozgrywki na żywo chociażby na najpopularniejszym portalu Twitch.

Groove Music Creator

fot. Microsoft
fot. Microsoft

Microsoft udostępnił również program do tworzenia muzyki. Niestety nie wiemy o nim zbyt wiele, ponieważ poświęcono mu ledwie kilka sekund na filmie promującym nową aktualizację. Widać tam jednak, że Groove Music Maker będzie oferować sporo funkcji w kwestii tworzenia muzyki. Być może jest to swego rodzaju odpowiednik do Garage Band na systemach OS X od Apple.

Kompatybilność z rysikami

fot. Microsoft
fot. Microsoft

Od teraz każdy grafik będzie mógł korzystać ze swojego tabletu z Windowsem jak z kartki papieru. Jeśli nowe urządzenia będą wyposażone w dedykowane rysiki oraz będą obsługiwać programy graficzne z taką dokładnością jak te pokazane na filmie, to z pewnością przyciągną uwagę grafików.

Windows 10 w wirtualnej rzeczywistości

fot. PCworld.com
fot. PCworld.com

Przy okazji premiery nowych gogli VR, których cena ma zaczynać się od 300 dolarów, przedstawiciele Microsoftu wspomnieli również o możliwości korzystania z systemu Windows w wirtualnej rzeczywistości. Niestety nie wiemy, jak dokładnie będzie to działać. Tego przekonamy się w ciągu następnych miesięcy

Podsumowanie

Cieszę się, że Microsoft wyposaża swój system w nowe możliwości i funkcje. Szkoda jednak, że nadal jego oprogramowanie sprawia wiele problemów. Po ostatniej aktualizacji – Anniversary Update – sporo osób skarżyło się chociażby na znikające SSD. Miejmy nadzieję, że oprócz nowych funkcji, zobaczymy też sporą ilość łatek do systemu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *