News Telefony

Wiko ROBBY – smartfon dla klientów z pasją multimedialną

Najnowszy smartfon Wiko ROBBY to jedna z kolejnych propozycji francuskiego gracza na rynku urządzeń mobilnych. Ten niemały telefon może zaskoczyć wielu klientów, a w szczególności wielbicieli niezwykłych doznań multimedialnych. Wszystko to dzięki zaawansowanej technologii Auro-3D® oraz rozbudowanemu systemowi audio.

 

Firma Wiko po ostatniej premierze modelu Lenny3 poczuła „wiatr w żaglach” i dalej prężnie rozwija swoje portfolio smartfonów. Model Wiko ROBBY to kolejny dobrze zapowiadający się smartfon, który jest godny uwagi każdego techmaniaka i nie tylko. To na co warto zwrócić uwagę w modelu ROBBY to dwa głośniki zamontowane w urządzeniu, które pozwolą nam na odebranie telefonu z obu stron. Dodatkowo smartfon ma wsparcie technologii Auro-3D® dzięki, której uzyskamy efekt trójwymiarowego dźwięku. Jak już wspomniałem na początku ten niemały 5,5 calowy telefon został wyposażony w wyświetlacz HD (1280×720 pixeli) IPS z pełną laminacją (zmniejszenie odległości między matrycą, a szklaną powłoką). Zazwyczaj wielu klientów ma problem z obsługą tak dużego ekranu, ale nie w przypadku firmy Wiko. Producent wyszedł na przeciw użytkownikom prezentując tryb One hand, który pomoże w nawigacji ekranu.

Wiko ROBBY w kolorze lemon yellow
Wiko ROBBY w kolorze lemon yellow

Najnowsza technologia Auro-3D® czyni ROBBIEGO smartfonem innym niż wszystkie. Przypomnijmy, że producent rozbudował telefon o dwa głośnik, z których wydobywa się czysty trójwymiarowy dźwięk idealnie sprawdzający się w świecie muzyki i filmu. Auro-3D w połączeniu z dwoma głośnikami doskonale idzie w parze powodując, że brzmienie jest głębsze i pełniejsze. Z kolei system uwydatniania głosów zapewnia wysoką jakość połączeń telefonicznych. Technologia ta jest kompatybilna ze wszystkimi funkcjonalnościami i aplikacjami, co pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości urządzenia firmy Wiko.

Wiko ROBBY space grey
Wiko ROBBY space grey

Wielu klientów może być zaskoczonych funkcjonalnością mikrofonów modelu ROBBY. Dlaczego? Producent postanowił zamontować również dwa mikrofony, które pozwolą zapomnieć użytkownikowi, z której strony trzyma telefon, gdy chce odebrać połączenie. Wyświetlacz wraz z intuicyjną nakładką Wiko UI (znana również z modelu Lenny3) dostosują się automatycznie, a jakość połączeń nie ulegnie zmianie. Nie jest to jedynie bajer, a rzeczywista funkcja, która ułatwi nam co dzienne korzystanie ze smartfona.

Wiko ROBBY bleen
Wiko ROBBY bleen

Dla wielu Kowalskich ważne jest aby smartfon wykonywał dobre zdjecia dzięki, którym dziś możemy uwiecznić wiele wspaniałych momentów. Na pokładzie ROBBIEGO znajdziemy dwa aparaty fotograficzne. Zdjęcia selfie wykonamy kamerką 5 mpix z fleszem, a tylny aparat wykona zdjęcia wrozdzielczości 8 mpix, które potem będziemy mogli obejrzeć na sporym wyświetlaczu. Jak wspomniałem na początku tekstu duże ekrany nie są problemem dla Wiko, a wręcz przeciwnie. Producent stosując tryb One hand ułatwił nam przeglądanie galerii używając do tego jednego palca, który zmniejszy ekran.

Wiko ROBBY pink gold
Wiko ROBBY pink gold

Na pokładzie tego dwusimowego francuza znajduje się procesor Quad-Core 1.3 GHz, Cortex-A7 współpracujący z układem graficznym ARM®, Mali™ 400MP. Telefon pracuje pod systemem Android™ 6.0 (Marshmallow). Dodatkowym wsparciem dla ROBBY jest 1 GB pamięci operacyjnej RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia do 64 GB poprzez kartę microSD. Urządzenie zasilane jest akumulatorem 2500 mAh Li-Po, a nakłada Wiko UI wspiera optymalizacje zużycia energii. Na pierwszy rzut oka widzimy gładko wyprofilowane linie tylnej obudowy co sprawia, że telefon dopasowuje się do dłoni. Wiko ROBBY będzie dostępny w pięciu kolorach (stalowej, złotej, bleen – kolor loga Wiko, limonkowej i różowo-złotej), które znajdziemy już niedługo w sklepach. Producent nie zapomniał oczywiście o możliwości transmisji danych smartfona przy pomocy modułów: WiFi, BlueTooth®, czy gniazda USB 2.0. Na pokładzie telefonu pojawiło się również radio, które dziś jest tak bardzo „uśmiercane” w smartfonach z racji nowoczesnych kanałów YouTube czy Tidal. Cena tego low-endowego smartfona to 499 zł.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *