Elektronika News

W Kościele dasz na tacę za pomocą Apple Pay i Google Pay

To może wydawać się niemożliwe, a jednak… Technologia bardzo szybko się rozwija, a co za tym idzie wpływa na nowe pomysły. Kościół w Anglii postanowił ruszyć wraz z rozwojem technologii i wyjść w stronę wiernych. Umożliwił przekazanie datku na tacę za pomocą Google Pay oraz Apple Pay.
 
Tego się nie spodziewacie, ale tego typu rozwiązanie działa już w około 40 kościołach! Księża są jak najbardziej za takim postępem. Zapowiadają, że mają zamiar rozszerzyć możliwości na wszystkie 16 tysięcy istniejących placówek. Czyżby zapowiadał się ogromny postęp?
 
Uważacie, że to wystarczający krok naprzód? We wspomnianych kościołach w Anglii za pomocą Google Pay i Apple Pay można również za pogrzeb, chrzciny lub inne wymagające uiszczenia odpowiedniej kwoty okoliczności.
Przebieg transakcji jest bardzo prosty. Wystarczy tylko zadeklarować określoną kwotę, przyłożyć smartfona lub kartę i gotowe!
 
Jak można zauważyć wyżej wymienione kościoły ruszyły z nurtem rozwoju i usprawniły działalność finansową wiernym, ponieważ coraz więcej osób używa kart lub smartfonów do płatności, znacznie mniej nosi przy sobie gotówkę. Niewątpliwe również, że dzięki temu zabiegowi Google Pay oraz Apple Pay zyska nowych zwolenników.
 
Ciekawe, czy kiedykolwiek spotkamy się z taką metodą płatności w naszym kraju. Z pewnością skorzystałoby z tego wielu młodych wiernych.
 
Źródło : engadget.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *