Elektronika Gadżety News

Dron, który rozpozna ludzkie gesty i głos

Większość z nas już się przyzwyczaiła do tego, że drony coraz częściej znajdują się w naszym życiu. Nie wydaje się więc dziwne to, że te urządzenia rozwijają się w zawrotnym tempie i umieją już znacznie więcej niż wznosić się w powietrzę i latać. Jednak patent Amazona pokazuje, że zostaną one jeszcze bardziej dostosowane do ludzkich potrzeb.
 
Gigant w branży zakupowej opatentował drona, którego jedną z funkcji jest rozpoznawanie ludzkich gestów i głosu. Wśród rozpoznawania gestów producent wspomina takie jak machanie ręką, wzruszanie ramionami, wskazywanie palcem, ale również podświetlanie wybranego miejsca latarką. Jakby tego było mało, dron ma również reagować na nasze gesty i na nie odpowiadać. Jednak w tej kwestii producent nie wyjaśnia jak będzie to przebiegać.
 

theverge.com

 
Jeszcze większą zagadką wydaje się to, że sprzęt zostanie wyposażony w moduł rozpoznawania głosu. Niestety w tym wypadku ciężko oczekiwać, aby dron nam odpowiadał, ale wykonywanie mówionych rozkazów może się okazać już bardzo innowacyjne.
 
theverge.com

 
Oczywiście oprócz nowości na pokładzie drona znajdować się będą także charakterystyczne dla tego typu sprzętu narzędzia – moduł nawigacji, kamera z podczerwienią, sensor głębi, czujnik natężenia światła, ale także istotny dla Amazona moduł dostarczania przesyłek.
 
Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle taki dron trafi do sprzedaży. Są to póki co plany, jednak taki sprzęt mógłby okazać się przełomowym i bardzo ciekawym rozwiązaniem.
 
Źródło : theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *