News

Apple wspiera osoby z dysfunkcjami za pomocą Emoji

Jak wiecie, pomoc niepełnosprawnym osobom to rzecz godna uwagi i niewątpliwie potrzebna w dzisiejszych czasach. Takie osoby najczęściej potrzebują pomocy oraz wsparcia i cieszy nas fakt, że kolejne wielkie firmy zdecydowały się na pomaganie. Do akcji dołączył również gigant na rynku – Apple, jednak zrobił to w bardzo kontrowersyjny sposób.
 
Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo zaprezentowała 13 nowych emoji, które mają zaprezentować grupę ludzi borykającymi się z różnymi dysfunkcjami, np. osoby niewidome, głuche, jeżdżące na wózku inwalidzkim, z zaburzeniami mowy. Oczywiście Apple zadbało o poprawność polityczną, ponieważ każda z emotikon będzie dostępna do użycia w trzech wariantach reprezentujących kolory skóry.
 
Nowe emoji nie mają na celu napiętnowania oraz obrazy osób niepełnosprawnych. Mają one pomóc rozpoznać dysfunkcję rozmówcy oraz umożliwić tok rozmowy do potencjalnego partnera. Jednak wrażliwe osoby borykające się z różnymi problemami niepełnosprawności mogą poczuć się urażone oraz zniesmaczone.
 
Osobiście uważamy, że nie jest to zły zabieg, ale gdyby był wprowadzony od początku do standardowych emoji. Zdecydowanie większą pomocą byłoby stworzenie specjalnych urządzeń mobilnych lub tabletów, które mógłby umożliwić łatwiejsze korzystanie z nich przez osoby niepełnosprawne.
 
Źródło : theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *