Internet News

Automatyzacja social media, czyli recenzja PublBox

Prawie każdy z nas na przeglądanie social media poświęca nawet godzinę dziennie. Pomyślcie jak bardzo ten czas wydłuża się, kiedy dodatkowo ktoś musi prowadzić firmowe lub blogowe profile. Facebook i Instagram stały się niesamowitym pożeraczem czasu, dlatego też zaczęłam rozglądać się za możliwością automatyzacji. Pod lupę redakcji trafił serwis PublBox.

Programy, które pozwalają na automatyzację działań w mediach społecznościowych dla każdego marketingowca i PR-owca powinny być podstawą. Prowadząc wiele stron, a dla każdej z nich kilka projektów w prosty sposób można się pogubić. Jak więc sobie z tym poradzić?

Dlaczego warto pomyśleć o automatyzacji?

Takie rozwiązanie może znacznie ułatwić naszą pracę. Dzięki temu, nie będziemy musieli non stop siedzieć przy telefonie czy komputerze, aby ręcznie wrzucać posty. Wcześniejsze planowanie pozwala też na odpowiednie przemyślenie strategii i unikanie bezsensownych zapychaczy. Nie ma co ukrywać, w tym biznesie niezwykle istotna jest regularność, która ma duży wpływ na zasięgi. Obserwując profile firmowe nie raz spotkałam się z tym, że na profilu jednego dnia potrafiło się pojawić nawet kilka postów, a potem przez tydzień czy miesiąc zupełnie nic. Serwis do automatyzacji pozwoli nam odpowiednio zaplanować działania i zadbać o regularność. Kolejną zaletą jest możliwość podglądania statystyk w jednym miejscu. W prosty sposób możemy podejrzeć raport, który pomoże nam sprawdzić czy nasza strategia przynosi oczekiwane efekty na każdym froncie. Na przykład serwis PublBox oferuje prosty dostęp do kalendarza, w którym widzimy zbliżające się wydarzenia i otrzymujemy gotowe propozycje publikacji.

W mgnieniu oka z pomocą specjalnego edytora możemy przystosować grafiki do publikacji w naszych kanałach społecznościowych. Do dyspozycji mamy dodatkowo 2500 szablonów z propozycjami publikacji do szybkiej edycji.

PublBox wyróżnia się jeszcze jedną bardzo ważną rzeczą. Wszystkie te funkcje wraz z wygodnym edytorem graficznym są też dostępne w mobilnej aplikacji na systemy Android oraz iOS. W jednym miejscu możemy planować działania na wszystkich frontach.

Więcej na temat PublBox

W rozwój tego projektu byli zaangażowani specjaliści z Polski, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji oraz Ukrainy. Zadbali o to, aby za pomocą panelu, który widzimy po zalogowaniu, w prosty sposób zarządzać profilami na stronach takich jak: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube i LinkedIn. Po zalogowaniu do panelu otrzymacie dostęp do edytora graficznego, który pozwala na szybkie przygotowanie okładek, awatarów oraz postów. Edytowanie szablonów jest niezwykle intuicyjne i nie wymaga dodatkowych usług grafików.

Podsumowanie

Automatyzacja może okazać się świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto prowadzi oficjalne profile w mediach społecznościowych. PublBox pozwoli nam zadbać o regularność i proste przygotowanie treści, które mają trafić do internetu. Posiadanie wszystkiego w jednym miejscu jest niesamowitym ułatwieniem. Każdy może przez 7 dni bezpłatnie przetestować jak ta platforma się sprawdza. Jeśli okaże się świetnym pomocnikiem dopiero wtedy możemy zdecydować się na wykupienie płatnego dostępu. W zależności od naszych preferencji będziemy mogli zdecydować się na jeden z trzech dostępnych pakietów. Tylko uwaga, to naprawdę wciąga. Jeśli zobaczycie jak prosto można zaplanować wszystkie posty i dokonać analizy, ciężko będzie wam rozstać się z tym narzędziem.

PublBox organizuje też promocje dla różnych grup docelowych. Teraz każda NGO oraz instytucja charytatywna może zgłosić się mailowo do jana.oparij@publbox.com i otrzymać darmowy dostęp do korzystania z serwisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *