Aktualizacje News

Ukrywanie aplikacji systemowych w iOS 10

Jakiś czas temu pisaliśmy o zmianach, jakie wprowadzi aktualizacja do systemu operacyjnego iOS. Użytkownicy produktów Apple przygotowali się na to, że w końcu będzie można usuwać systemowe aplikacje. Niestety, sprawa będzie wyglądała nieco inaczej.

Choć ta zmiana z pewnością ucieszyłaby wiele osób, to jednak producent nie ma zamiaru wprowadzić jej do najnowszej aktualizacji. Postanowił natomiast zastosować coś podobnego, a mianowicie – ukrywanie aplikacji systemowych. W ten sposób pozbędziemy się nieużywanych ikonek, które zaśmiecają nam ekran główny. Niestety, to nadal nie sprawi, że zyskamy większą ilość miejsca w pamięci urządzenia.

Możliwość ukrycia aplikacji z pewnością docenią użytkownicy iPhone’a lub iPada o dużej pojemności, gdyż niechciane aplikacje nie będą im już zalegały na ekranie głównym, jednak ci konsumenci, którzy narzekają na małą ilość miejsca w pamięci swojego smartfona będą zawiedzeni.

Ukrywanie aplikacji będzie się odbywało w bardzo podobny sposób, co w Androidzie. By to zrobić, wystarczy, że dotkniemy palcem krzyżyka, który pojawi się po dłuższym przytrzymaniu ikonki (z pozoru wygląda to identycznie jak odinstalowywanie). Mimo iż ukryjemy niechciane aplikacje, to one dalej będą znajdowały się na dysku naszego urządzenia.

Będziemy mogli pozbyć się aż 23 aplikacji. Oczywiście nie dostaniemy możliwości usunięcia takich pozycji takich jak Aparat, Telefon, App Store i innych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania telefonu.

Wierzę, że to ukrywanie ikonek jest tylko krokiem do dalszych, odważniejszych już działań. Miejmy nadzieję, że producent w końcu zdecyduje się na taki krok i pozwoli nam wybierać, co chcemy mieć na swoim telefonie, a czego nie.

Autor: Justyna Fajferek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *