AGD News

Czy to raid? Nie, to telewizor LG odstraszający komary

Pomysłowość inżynierów LG nie zna granic. Nie tak dawno producent zaprezentował nam bezprzewodowe ładownie rezonansem magnetycznym smartfonów, a dziś jesteśmy światkami prezentacji technologii odstraszającej wszelkie owady, głównie komary. Nowa funkcja Mosquito Away Technology została zastosowana w najnowszych telewizorach marki LG.

 

Z początku myślałem, że producent chciał sobie zażartować z klientów, ale jak się okazje prawda jest zupełnie inna. Indyjski oddział producenta zamieścił w ofercie najnowszy telewizor LG 32LH520D z funkcją Mosquito Away Technology. Nowość jaką zaprezentował nam południowokoreański koncern ma odstraszać komary podczas oglądania telewizji. Tego typu działanie jest w zupełności zrozumiałe – warto pamiętać, że owady przenoszą różne choroby, które mogą doprowadzić do pogorszenia naszego zdrowia, a nawet śmierci. Producent zaczął od Indii gdzie (w zależności od regionu) pełno jest kąśliwych owadów.

fot.materiały prasowe
fot.materiały prasowe

Technologia Mosquito Away to funkcja opierającą się na wysyłaniu ultradźwięków – fal dźwiękowych, które nie są szkodliwe dla człowieka. Częstotliwość wysyłana przez telewizor jest zbyt wysoka dla człowieka, ale idealnie będzie odstraszać latających „krwiopijców”. LG deklaruje również skuteczność nowej technologii potwierdzając ją badaniami w niezależnych laboratoriach. Jesteście ciekawi tego nowego produktu?

fot.materiały prasowe
fot.materiały prasowe

Prawdopodobnie telewizory z nową technologią nie trafia do wszystkich oddziałów producenta. Możemy się spodziewać, że będą to głównie kraje narażone na intensywne „ataki” komarów. Nie jest to jednak potwierdzona informacja. Na stronie producenta widzimy, że nowe „centrum multimedialne” kosztuje 26500 rupii, co w przeliczeniu przy pomocy nowej funkcji Google’a daje około 1550 złotych. Więc stosunkowo nie dużo, a i cała specyfikacja urządzenia jest bardzo kusząca. Dla kogoś kto i tak planuje kupić telewizor ta nowa technologia może być tylko miłym dodatkiem.

Czy wierzycie w funkcjonalność Mosquito Away Technology?

Źródło: LG

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *