News

To nie fajerwerki w kieszeni – to wybuchający e-papieros

E-papierosy stają się coraz bardziej popularne. Niestety nie są one bezpieczne nie tylko ze względów substancji zawartych w olejkach, ale również w bateriach, w jakie są wyposażone. Fakt ten dobitnie potwierdza nagranie z kamery CCTV we Francji.

 

Młody Amine Britel, obywatel Francji, stał przy wejściu do jednego z klubów nocnych. W pewnym momencie usłyszał głośny huk i jakby dźwięk odpalonej flary. Po chwili urządzenie, które miał w kieszeni kurtki, zajęło się ogniem. Mężczyzna próbował jak najszybciej wyciągnąć sprzęt i rzucić go na ziemię. Zdarzenie wywołało niemałe zszokowanie wśród innych ludzi. Poszkodowanego odwieziono karetką do szpitala, gdzie stwierdzono poważne oparzenia prawej strony ciała. Całe wydarzenie nagrała kamera CCTV, materiał znalazł się na YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=XI8ovlxAnXU

Chociaż wybuchające e-papierosy nie uzyskały takiego rozgłosu jak pechowy Galaxy Note 7, to są coraz częstszym zjawiskiem. Warto pamiętać o tym, że posiadają one podobne akumulatory do tych stosowanych w telefonach i możliwość ich wybuchu warto wziąć pod uwagę.

Uważać powinni zwłaszcza rodzice. E-papierosy są coraz popularniejsze wśród młodzieży. Z powodu wysokiej ceny renomowanych modeli młodsi często wybierają tanie, niesprawdzone konstrukcje, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

Zobacz także: To nie fajerwerki w kieszeni – to wybuchający e-papieros

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *