Internet News

Teraz grupowo wybierzecie knajpę – nowa funkcja Mapy Google

W trakcie trwania majowej konferencji Google I/O 2018 producent zapowiedział kilka zmian związanych z aplikacją Google Mapy. Mimo upływu sporej ilości czasu doczekaliśmy się pierwszej, większej zmiany w aplikacji. Gigant dodał możliwość grupowego wybierania miejsc. Niby to nic spektakularnego, ale z pewnością wielu z nas przypadnie do gustu.
 
Doskonale wiemy jak trudno wybrać miejsce spotkania ze znajomymi, szczególnie, gdy wizja takiego spotkania wychodzi na tzw. spontanie. Twórcy Google postanowili ułatwić nam tę kwestię i integrować się jeszcze bardziej.
 
Nowa funkcja pozwala na szybkie i komfortowe tworzenie i udostępnianie ankiet z miejscami wybranymi przez nas. Wystarczy jedynie przytrzymać dłużej nasz palec na konkretnie wybranym miejscu, a te od razu wyląduje na liście w postaci przyklejonego dymku na krawędzi ekranu. Gdy już wybierzemy wystarczającą ilość miejsc jednym kliknięciem możemy taką listę udostępnić za pomocą linka, e-maila, SMS czy dowolnego komunikatora.
 
Członkowie tak utworzonej grupy mogą również dodawać swoje propozycje oraz oddawać głosy ,,łapkami” w górę lub w dół.
 
Opisana funkcja trafi oczywiście w najbliższych dniach na urządzenia oparte o system mobilny Android i iOS. Ta funkcja nie jest oczywiście spektakularna, bowiem dotąd mogliśmy udostępniać miejsca za pośrednictwem Messengera, ale tworzenie ankiet w Mapach Google ma jeszcze jedną ważną zaletę. Ankiety łączą się z bazą informacji na temat wybranych miejsc, a użytkownicy mogą w łatwy i szybki sposób zapoznać się z opisem, zdjęciami czy opiniami na temat miejsc zawartych na liście.
 
Źródło: www.support.google.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *