News

Szykuje się rewolucyjny układ Qualcomm Snapdragon 855

Jak wiadomo, na rynku technologicznym jeszcze dobrze nie pojawił się układ Snapdragon 845, a już powstają informację na temat jego następcy. Jak sprawdzi się nowy układ Qualcomm? Będzie lepszy od poprzednika? Przekonajmy się!
 
Wszystko wskazuje na to, ze w 855 firma postawi na nowy, niższy proces technologiczny, który oczywiście przełoży się na jakość użytkowania i wprowadzi kilka korzyści.
 
Obserwując od początku, Qualcomm Snapdragon 845 to układ, który swoje przeznaczenie znajdzie w nadchodzących w 2018r. flagowych sprzętach. Dodatkowo procesor został jakiś czas temu przetestowany ze względu na wydajność.
 
Amerykanie zaprezentowali już modem LTE Snapdragon X24, który prawdopodobnie ma pojawić się już w 855. Modem wykonany jest w 7 nanometrowym procesie technologicznym, jest to podpowiedź, że układ z którym zostanie zintegrowany będzie miał możliwość pochwalenia się zastosowaniem tej samej litografii.
 
Układ Snapdragon 855 ma nam zaoferować energooszczędność. Wszystko dzięki przejściu z 10nm na 7nm. Im proces jest niższy to procesor również może zużywać mniej energii.  To dobra wiadomość dla baterii w naszych urządzeniach.
 
Niestety, możemy potwierdzić, że Snapdragon 855 nie zaszyci nas szybko. Premiera układu planowana jest dopiero na końcówkę tego roku lub początek 2019, jednak warto poczekać. Możemy mieć do czynienia z prawdziwym fenomenem wśród układów Qualcomm.
 
Źródło: phonearena.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *