Komputery News

Surface Pro LTE – Microsoft niechcący wyjawił szczegóły teraz uchyla się od głosu

Na konferencji odbywającej się w Ignite jeden z przedstawicieli firmy Microsoft w sposób nieuważny przedstawił zbyt wiele szczegółów na temat nowej edycji Surface’a Pro. Po tym zdarzeniu firma uchyl się od komentarza i automatycznie zwraca uwagę ciekawskich.

 
Zapowiedź hybrydy z wersją modemu LTE nie powinna nikogo zdziwić. Obecnie LTE to standard dla internetu mobilnego. Oficjalnie urządzenie miało zostać zaprezentowane na miesiąc przed Panosa Panay jednak już dzisiaj wiemy o szczegółach produktu.
 
Podczas bloku prezentacji na konferencji w Ignite przedstawiciel Microsoft Tim Golik potwierdził na zadane pytanie publiczności, że sprzedaż ruszy 1 grudnia. Media pod chwytały temat i wysłały zapytania do siedziby Microsoft aby ten rozwinął odpowiedź w tej sprawie. Jednak jak i siedziba tak i Microsoft Polska milczą na zadane pytania unikając odpowiedzi.
 
Jakie są różnice?
 
Po pierwsze taka, że urządzenie będzie dostępne w dwóch wariantach z i bez modemu LTE. Co do konfiguracji tutaj również mamy kilka wariantów z procesorem Intel Core i5 wspieranego przez 4 lub 8 GB pamięci RAM. Co do pamięci urządzenia wersja z 4 GB pamięci RAM wyposażona została w dysk 128 GB, a z 8 GB pamięci RAM w pamięć o wielkości 256 GB. Różnica następuje również w cenie Surface Pro LTE – słabsza konfiguracja dostępna ma być w cenie ok. 1130 funtów, natomiast najmocniejsza wersja ma zostać wyceniona na ok. 1400 funtów.
 
Co do wbudowanego modemu LTE ma być do Snapdragon X16, która obsługuje karty sim w wersji nanoSIM i eSIM. Pojawiają się jednak kontrowersje na temat połączenia tego modemu z procesorem i5. Tutaj pojawiają  się pewne nieścisłości i możliwością jest, że projektanci Microsoft zdecydują się aby umieścić ten modem pracujący z procesorem Snapdragon 835 w architekturze ARM.
 

microsoft.com

 
Kolejnym intrygującym rozwiązaniem jest standard karty eSIM, który na polskim rynku ma zostać dopiero wdrożony. W uproszczeniu ma to być uniwersalna karta SIM na stałe wbudowana w urządzenie i obsługiwana przez dowolnego operatora na świecie obsługujący standard eSIM.
 
Dzięki temu Surface Pro LTE oferuje stały dostęp do Internetu bez względu na to gdzie się aktualnie znajdujemy. Bowiem możemy skorzystać z oferty dowolnego operatora na świecie, a zakup pakietu miałby odbywać się za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanej przez Microsoft aplikacji dostępnej w Sklepie Microsoft.
 
Przedstawione informacje mają jedynie charakter przypuszczalny. Z pewnych informacji wiemy, że na pewno sprzedaż wyruszy 1 grudnia i wiemy datę premiery samego urządzenia. Wydarzenie premiery oczywiście będziemy śledzić, a informacje przekazywać na bieżąco na Technologiczna.pl
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *