News Telefony

iPhone X przekleństwem dla web-deweloperów – Cupertino zapowiada wprowadzenie nowego standardu wzornictwa

Ekran nowego iPhon’a X został określony jako ,,rogaty”. Firma Apple chce wprowadzić w ten sposób nowy rodzaj wzornictwa co nie wprowadza zadowolenia wśród deweloperów.

 
W tym roku do oferty producenta z logiem nadgryzionego jabłka został wprowadzone trzy nowe smartfony zachowujące do tej pory linię wzornictwa (znaną od 2014 roku) – iPhone 8 i iPhone 8 Plus oraz zupełnie nowa linia bezramkowych smartfonów w postaci iPhone X. Bezramkowiec wprowadza ekran z umieszczonymi na górnej krawędzi wszystkimi sensorami. Nowe rozwiązanie zapewne spodoba się dużej ilości użytkowników ale też będzie trwał tak długo zanim projektanci nie opracują możliwości aby te czujniki ukryć na krawędzi telefonu.
 

apple.com

 
Pewnym faktem jest to, że iPhone X wyznacza nowy trend wzornictwa, którym Apple będzie kierować się przez najbliższe 2-3 lata. Modele 8 i 8 Plus to ostatnie z klasycznej serii wzornictwa. Według nowych ustaleń wynika, że producent Apple złożył nowe zamówienia do firmy Samsung na wyświetlacze OLED zastosowane w iPhone X. Ekrany mają mieć nowe przekątne: 5,85 cali, który ma zastąpić obecne 4,7 cali oraz 6,46 cali, który zastąpi wyświetlacze z wersji iPhone Plus. Nowością i tajemnicą jest przekątna 5,28 cali – czyżby to nowa odsłona iPhone SE?
 
Dla web-deweloperów projektujących strony WWW oznacza to nowe dostosowania rozdzielczości do wymagań Apple, który wprowadzi w 2018 roku nowe wzornictwo.
&nbsp
apple.com

 
Nie tylko web-deweloperzy odczują zmianę bowiem zastosowanie ekranu OLED w nowych wersjach telefonów może przyczynić się do zwiększenia ceny samych produktów. Bardzo prawdopodobne, że podstawowa edycja telefonu wydanego w 2018 roku ma kosztować ok 5 tyś zł. Czy to przypadkiem nie za dużo jak na smartfon nawet od znanej marki Apple?
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *