Gadżety News Rozrywka

GO PRO HERO 6 – nowy w starej obudowie

Kamera GoPro doczekała się kolejnej generacji – już szóstej z kolei. Urządzenie wydaje się niezmienionym odpowiednikiem piątej generacji bez większych zmian.

 
GoPro zaliczyło już kilka wpadek, a konkurencja zaczęła produkować nowe lepsze urządzenia. Patrząc na nadchodzący model Hero 6 nie zauważymy zmian co do poprzedniej wersji ponieważ obudowa została niezmienna poza jednym napisem na boku urządzenia ,,Hero 6″. Przesłanki sugerują, że najnowszy model to ,,być albo nie być” dla producenta GoPro.
 
OBUDOWA:
 
Została niezmieniona od poprzedniej wersji kamerki. Z jednej strony to minus ponieważ nie możemy odróżnić nowego modelu od starego, a z drugiej strony to zaleta ponieważ wszystkie akcesoria zakupione do Hero 5 będą kompatybilne z Hero 6. Dzięki temu unikniemy wydawania zbędnej sumy pieniędzy, a akcesoria nie pójdą w kąt.
 
SPECYFIKACJA I AKUMULATOR:
 
Tutaj również bez wariacji i zaskoczeń. Wbrew pozorom specyfikacja niczym nie różni się od poprzedniej wersji kamerki GoPro, a na dodatek akumulator też jest taki sam – nawet pojemność jest taka sama co zasługuje na minus.
 
Uważam, że od premiery kamery 5-generacji powinniśmy w 6-generacji dostać lepszą specyfikację lub chociaż większy akumulator.
 
NOWA STABILIZACJA – ZALETA CZY FAKE?
 
Jedynym udoskonaleniem jest udogodnienie w postaci zaimplementowania nowej stabilizacji obrazu, która ma eliminować na nagraniach niepotrzebne skoki nawet podczas zwykłego nagrywania w ruchu podczas spaceru. Tutaj jednak pojawia się sprzeczność ponieważ zastosowano tylko i wyłącznie cyfrową stabilizację obrazu, która obcina nagranie tylko o 5% – czy to wystarczy? Jednak reklamowe nagrania pokazują, że GoPro HERO 6 idealnie radzi sobie ze stabilizacją obrazu. Ostateczne wnioski będzie można wysnuć po pierwszych testach urządzenia.
 

msn.com

 

NAGRYWANIE:
 
Zastosowany procesor GP1 pozwala na rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 4K – 60 fps lub 1080p – 120fps, 720p – 240 fps.
 
NOWE FUNKCJE:
 
Nowości pojawiły się głównie w oprogramowaniu. Udoskonaleniu poddano akcelerometr i żyroskop, który w nowej wersji do poprawnego działania nie potrzebuje działającego modułu GPS. Aplikacja Quik w oparciu o dostęp do danych pozwala na rozpoznawanie twarzy i automatyczne montowanie filmów z Hero 6.
 
GoPro Color to nowy profil kolorów, który oferuje nasycone barwy, kontrast oraz perfekcyjny efekt końcowy nagrania.
 
Mimo, że standardowe nowo zaimplementowane funkcje dla bardziej zaawansowanych użytkowników nie przypadną do gustu ze względu na niesatysfakcjonujący efekt to zapewne przeciętny użytkownik będzie zadowolony, że wprost po wyjęciu z pudełka GoPro Hero 6 będzie mógł nagrywać, a następnie nie będzie musiał samodzielnie montować filmu z weekendowego wypadu na narty.
 
CENA:
 
Kamerka dostępna jest już w polskiej dystrybucji, za cenę 2399 zł oferuje lepszą jakość nagrywanego obrazu. Jeżeli stabilizacja obrazu okaże się perfekcyjna to sprzęt okaże się wart swojej ceny.
 
A jakie są Wasze odczucia na temat nowej generacji GoPro? Może ktoś podzieli się swoimi odczuciami w komentarzach.
 
Źródło: msn.com  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *