Gadżety News

IC – Cyfrowe podpisywanie dokumentów w PKO BP

Od kilku dni w wybranych oddziałach banku PKO BP ruszyły testy nowego rozwiązania, jakim jest IC Pen – cyfrowy długopis, który może eliminować skanowanie dokumentów na potrzeby archiwum. Mimo, że wciąż umowa papierowa jest wymagana, to wprowadzenie takiej technologii może usprawnić obsługę klienta.

 
Gadżet opracowany przez firmę IC Solutions założoną przez naukowców z Uniwersytetu Adama Mickiewicza zwyciężył w II edycji programu akceleracyjnego organizowanego przez MIT Enterprise Forum Poland pod hasłem: ,,Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. IC Pen został uznany za jedną z najciekawszych technologii do wprowadzenia w polską bankowość.
 

icpen.pl

 
System cyfryzacji pisma odręcznego pozwoli na przenoszenie informacji z papieru na dokumenty cyfrowe umieszczane w archiwum. W praktyce będzie to wyglądać tak, że konsultant drukuje wersję umowy papierowej na drukarce laserowej, klient podpisuje je za pomocą IC Pen, a wszelkie parafki i podpisy zostaną automatycznie umieszczone na dokumencie w wersji elektronicznej i przesłane na potrzeby archiwum. Co więcej urządzenie automatycznie rozpoznaje stronę i typ podpisywanego dokumentu.
 
Takie innowacyjne rozwiązanie wychodzi naprzeciw klientom starszej daty, którzy nie ufają elektronice, a w placówce banku jednak podpisują normalnym długopisem prawdziwy papier. Wiadomo, że to, co na papierze jest bardziej ufne. Rozwiązanie to pomoże przyśpieszyć obsługę klienta i wyeliminuje potrzebę skanowania dokumentów i wprowadzania ich w obieg elektroniczny.
 
icpen.pl

 
PKO Bank Polski ma na swoim koncie jedną z innowacji, czym jest system płatności mobilnych IKO. Wdrożenie IC Pen to raczej udogodnienie, ponieważ większość banków w Polsce oferuje cyfrowe podpisywanie dokumentów na urządzeniach Wacom jednak dokumenty są wysyłane na adres e-mail klienta bez używania drukarki. Rozwiązanie takie może jednak nie przypaść do gustu klientom starszej daty, którzy często adresu e-mail nie posiadają.
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *