News Telefony

Sony wstrzymuje aktualizację do Android Nougat

Wyczekiwana aktualizacja do Androida 7.0 już na początku zaczyna sprawiać problemy. Mieliśmy już taki sygnał od Samsunga, który wstrzymywał Nougata, a teraz do tego grona dołącza japońska firma Sony.

 

Jeden z zagranicznych oddziałów firmy Sony poinformował na swoim twitterze, że aktualizacja Nougat wypuszczona do modeli z serii Xperia Z5 / Z4 Tablet / Z3 + zostaje wstrzymana z powodu bliżej nieokreślonych błędów. Niestety Sony nie podaje więcej szczegółów, to jednak wielu internautów skarży się na problem z odtwarzaniem dźwięku w aplikacjach firm trzecich. Dodatkiem do tego wszystkiego jest częsty problem z odczytaniem kart pamięci SD.

Sony Xperia News / fot.twitter sony

Producent zapewnia, że wznowi wysyłanie paczek z oprogramowaniem, jak tylko rozwiąże wszystkie problemy techniczne spowodowane przez aktualizację. Przypomnijmy, że Sony już w ubiegłym tygodniu zaczęło wysyłkę Androida 7.0 za pośrednictwem OTA na smartfony swoich klientów. Jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach, pierwsze wersję były niebrandowane (nie operatorskie).

Źródło: Sony Xperia Blog

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *