News Telefony

Czy wiesz, że Twój iPhone może być naprawiany w Holandii?

Naprawy smartfonów to codzienność w polskich serwisach. Niestety jak się okazuje nie w każdym. Firma Apple naprawia mechaniczne swoje iPhone’y w Centrum Serwisowym Apple po za granicami naszego kraju.

 

Produkty firmy Apple w ostatnim czasie przechodzą bardzo dużo zmian. Najnowsze smartfony i urządzenia giganta odczuły pewne problemy sprzedażowe na rynku, czego przykładem może być chociaż zmniejszenie rocznej pensji Tima Cooka. Nowych zmian i oszczędności producent postanowił szukać również w obsłudze serwisowej, a konkretnie w sposobie napraw telefonów. Apple już od jakiego czasu informował, że istnieje możliwość napraw mechanicznych urządzeń mobilnych. Proces ten stopniowo był wdrażany i faktycznie takie naprawy zaczęły się pojawiać w przypadku telefonów iPhone. Sprawdzając dokładnie cały przebieg obsługi wielu klientów może być zaskoczonych, że ich smartfon naprawiany jest w zupełnie innym kraju. Urządzenia, które wymagają rozłożenia na części pierwsze (np. wymiany wyświetlacza), bądź innych napraw mechanicznych na gwarancji, wysyłane są za granice, a dokładnie do Holandii, gdzie Apple ma swoje Centrum Serwisowe.

fot.iFixit.com

Nowy proces w Polsce działa już od jakiegoś czasu. Możemy przyjąć, że w takim przypadku najprawdopodobniej będzie to naprawa mechaniczna, którą wykona serwis za granicą. Lokalne punkty zajmują się podstawową obsługą (diagnozami) i drobnymi naprawami (oprogramowanie), oraz procesowaniem wymiany urządzenia na drugi egzemplarz. W przypadku wszelkich wątpliwości, serwisy w Polsce nawiązują kontakt z Apple celem wyjaśnienia, czy naprawa może zostać przeprowadzona w ramach gwarancji, czy tylko odpłatnie. Niestety przy obecnej obsłudze proces naprawy może (nie musi) się nieznacznie wydłużyć, jednak finalnie liczy się efekt końcowy, który powinien ucieszyć klienta.

Źródło: Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *