News Telefony

Sony nie odpoczywa, chociaż na chwilę… – Sony Xperia XZ3

Nie tak dawno była premiera nowego smartfona spod stajni Sony – mam na myśli tutaj Xperię XZ2 Premium. Już dzisiaj możemy usłyszeć o nowszej generacji tej linii smartfonów. Japońska firma zapowiedziała swój 6- miesięczny projekt wprowadzenia na rynek konsumencki Xperii XZ3.
 
Niepokojące informacje o tym, że Sony postanowiło zakończyć rozwój swoich autorskich aplikacji na Androida może świadczyć o tym, że producent zdecydował się na wprowadzenie do swoich urządzeń czystej wersji systemu mobilnego Android. Kolejnym aspektem jest wstrzymanie prac nad launcherem Sony Home – niestety bliższych powodów zaprzestania prac nie znamy.
 
Po fali newsów o nieoczekiwanych krokach Sony pora na spektakularne wejście nowego Sony Xperia XZ3, którego zdjęcia wypłynęły do Internetu. Według wstępnych, niepotwierdzonych danych nowy smartfon będzie posiadać ekran wykonany w proporcji 18:9 o wielkości 5,7 cala (2160 x 1080 pikseli). Niestety jak na dzisiejsze trendy urządzenie posiada dość szerokie ramki. Na pleckach Sony znajdziemy czytnik linii papilarnych, podwójny aparat o rozdzielczości 19 Mpix i 12 Mpix. Na froncie umieszczono obiektyw aparatu w rozdzielczości 13 Mpix.
 

youtube.com

 
Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 845, który współpracuje z 6 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB pamięci na dane. Bateria ma mieć pojemność zaledwie 3240 mAh, ale za to ma posiadać wsparcie dla szybkiego ładowania w standardzie QC 3.0.
 
Według przesłanek wynika, że Sony będzie kurczowo trzymać się swojego 6 – miesięcznego planu wydawniczego. Niestety śmiem twierdzić, że nieliczne zmiany kosmetyczne względem swojego poprzednika – Sony Xperia XZ2 Premium nie przekonają dużej grupy klientów.
 
Źródło: techradar.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *