Elektronika Komputery News

MediaTek szykuje kolejny procesor, tym razem z myślą o Chromebookach

Jak już zdążyliśmy zauważyć firma MediaTek na rynku urządzeń mobilnych nie cieszy się dobrą opinią. Wśród użytkowników nadal panuje przekonanie, że takie procesory dodawane są do budżetowych propozycji smartfonów i tabletów, a pod względem wydajności pozostawiają wiele do życzenia. Firma postanawia zmienić swój wizerunek i uderzyć w inny segment urządzeń – Chromebooki.
 
Według najnowszych informacji wynika, że firma pracuje nad nowym procesorem, który ukryty jest pod nazwą MT8183. Jest to ośmiordzeniowa jednostka składająca się z czterech rdzeni ARM Cortex-A72 i czterech rdzeni ARM Cortex-A53. Niestety reszta specyfikacji nie jest nam znana. Wiemy jednak, że nowy procesor tworzony jest z myślą o Chromebookach, czyli laptopach z systemem operacyjnym Chrome OS.
 
Co ciekawe MediaTek już wcześniej debiutował w Chromebookach, a to za sprawą Acer Chromebook R13, którego serce do procesor MediaTek MT8173. Niestety na dzisiejsze potrzeby rynku jest on już za słaby i nie do końca radzi sobie z aplikacjami z Linuksa czy Androida.
 
Dlatego też nie dziwi mnie fakt, że projektanci wychodzą naprzeciw potrzebą rynku urządzeń mobilnych i tworzą nowe procesory, które będą odpowiedzią na duże wymagania rynku konsumenckiego.
 
Źródło: mediatek.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *