Audio

Sony GTK-XB7 – cudeńko warte swojej ceny?

Z początkiem kwietnia Sony GTK-XB7 pojawiło się w sprzedaży. Jest to zestaw audio o dużej mocy z technologią Bluetooth. Dziś nieco przyjrzymy się temu niecodziennemu gadżetowi.

Do kogo skierowany jest ten zestaw? Z pewnością do osób, które lubią posłuchać dobrej muzyki oraz ciężkiego brzmienia. Sony GTK-XB7 wyposażony jest w funkcję EXTRA BASS, dzięki której uwalniane są dodatkowe basy. A wiadomo, że nie ma nic lepszego niż właśnie głębokie basy płynące z dobrej jakości głośników.

Dzięki temu zestawowi będziemy mogli odtwarzać muzykę w każdym miejscu, w jakim się znajdujemy. Warto wspomnieć, że mamy również do dyspozycji elastyczną konfigurację, czyli możliwość odtwarzania dźwięku stereofonicznego w pionie lub poziomie – pozwala na to wbudowany w głośniki czujnik. Standardowo oczywiście, możemy podłączyć do głośników smartfon lub tablet dzięki wejściu USB.

fot.sony.pl
fot.sony.pl

Ciekawym rozwiązaniem ze strony twórców jest wyposażenie urządzenia w diody LED, które migają w rytm muzyki i sprawiają, że czujemy się jakbyśmy byli gwiazdami parkietu. Istnieją różne wersje kolorystyczne do wyboru. Zestaw posiada również wygodne uchwyty, pozwalające na przenoszenie go w dowolne miejsce.

Warto przy okazji wspomnieć, że możemy odtwarzać muzykę ze smartfona czy tabletu, za pomocą Bluetooth łącząc się dzięki technologii NFC, która pozwala na przesłanie pliku za jednym dotknięciem.

Zestaw jest dostępny w sklepach za około 1399 zł. Wydaje mi się, że jest to jednak troszkę zbyt dużo za tego typu gadżet. Owszem, posiada ciekawe funkcje i dobrej jakości głośnik, jednak z pewnością znaleźlibyśmy coś podobnego w niższej cenie.

Autor: Justyna Fajferek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *