Elektronika News

Snapdragon 850 sercem nowych urządzeń z Windowsem?

Wystarczy spojrzeć na specyfikację wszystkich tegorocznych flagowców, żeby bez większego problemu odgadnąć, który producent mobilnych procesorów jest obecnie „królem”. Qualcomm jednak nie zwalnia i planuje zawładnąć kolejnym rynkiem.

Układy z rodziny Snapdragon już teraz są jednym z najpopularniejszych; gotowych rozwiązań pośród tabletów, smartfonów i urządzeń wearable. Kilka miesięcy temu popularne „snapy” pojawiły się także w produktach działających pod kontrolą Windowsa 10.

Microsoft już pod koniec roku zapowiedział nie tylko specjalną wersję Windowsa 10 (oznaczoną jako S), ale także kilka urządzeń od różnych producentów, działających w większości pod kontrolą Snapdragona 835. Laptopy i hybrydy takie jak Asus NovaGo, czy HP Envy X2 charakteryzować miały się bardzo dobrym czasem działania na baterii, ceną, a także wydajnością, która pomimo użycia procesora o architekturze ARM pozwalałaby na codzienne korzystanie z tego urządzenia.

Niestety jak się okazało, Snapdragon 835 nie do końca „dawał radę” z Windowsem 10 (nawet w okrojonej wersji S), za co wiele recenzentów skutecznie krytykowało każdy produkt z tej serii urządzeń.

Jednak według najnowszych plotek i informacji, Microsoft nie zamierza się poddawać i wraz z tymi samymi producentami co wcześniej, a także z pomocą Qualcomm, zamierza wypuścić kolejną generację ultra-mobilnych tabletów i laptopów, wyposażonych tym razem w Snapdragona 850. Jest to następca procesora, który znaleźć możemy w chociażby OnePlus 6, HTC U12, czy Samsungu Galaxy S9. Jedna z plotek wspomina nawet, że układ ten trafi do nowego tabletu z serii Surface, który posiadać ma zaginany ekran bez żadnych ramek dookoła.

Czy informacje te okażą się prawdziwe oraz czy Qualcomm i Microsoft tym razem będą potrafili stworzyć urządzenie pozwalające spełnić wszystkie obietnice o wyśmienitej baterii i płynności? O tym zapewne dowiemy się dopiero pod koniec roku, lub późną jesienią, wtedy najprawdopodobniej zaprezentowane zostaną nowe produkty tej rodziny.

Żródło: AndroidAuthority.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *