News Recenzje

Recenzja Clippo – szerokokątnego obiektywu do smartfona

Z roku na rok smartfony otrzymują coraz to lepsze aparaty. To właśnie dzięki nim każdy z nas może poczuć się jak fotograf. Wiele osób zrezygnowało już z używania profesjonalnego sprzętu na rzecz tego umieszczonego w telefonie. Tego typu aparaty mają jednak małą wadę. Ich kąt widzenia jest zazwyczaj niewielki. Na szczęście powstało Clippo, które w kilka chwil pomaga wyeliminować tę wadę.

Clippo to szerokokątny obiektyw, który pasuje do każdego telefonu. Jest to niewielka nakładka, którą możemy schować do kieszeni czy torebki. Dzięki niemu możemy uzyskać kąt widzenia o zakresie 180 stopni! Pozwala też na wykonywanie zdjęć marko oraz takich z efektem rybiego oka.

Opakowanie i zawartość

Obiektyw otrzymujemy zapakowany z bardzo ładne i minimalistyczne, kartonowe opakowanie. W środku poza samym obiektywem znajdziemy też osłonkę na optykę oraz woreczek, w którym możemy go transportować. Osłonka, którą możemy założyć dosłownie jednym ruchem, pozwala ochronić szklaną część obiektywu, która mogłaby by się porysować. Woreczek za to dba o to, aby akcesorium się nie kurzyło.

Jak używać Clippo?

Montaż Clippo do telefonu jest niezwykle prosty. Po prostu przypinamy go za pomocą klipsa. W przypadku grubszych pokrowców lub większych telefonów konieczne może być ich zdjęcie przed zamontowaniem obiektywu. Następnie upewniamy się, że zewnętrzny obiektyw znajduje się dokładnie na aparacie telefonu. Złe zamontowanie obiektywu może wpływać na ostrość wykonanych zdjęć.

Jak działa Clippo?

Obiektyw bardzo ładnie powiększa nam kąt widzenia naszego telefonu. Dzięki temu jesteśmy w stanie uwiecznić na zdjęciu znacznie więcej elementów. Pomoże on też w wykonaniu zdjęć dużych obiektów w chwili, gdy znajdujemy się bardzo blisko nich. Obiektyw ten ma tylko jeden minus, jeśli chcemy wykonać zdjęcie na szybko, może okazać się, że wyjdzie ono nie ostre. Poniżej przykłady jak zwiększa się pole widzenia przy użyciu Clippo.

Podsumowanie

Obiektyw Clippo jest kompatybilny z większością smartfonów dostępnych na rynku. Można zakładać go na przedni i tylny aparat. Jest nieduży, łatwo go zamontować  i w przypadku zmiany urządzenia dalej będziecie mogli z niego korzystać. Jeśli lubicie robić zdjęcia, a możliwości Waszego smartfonu nie raz ograniczają Wam ich wykonanie, warto pomyśleć o zakupie obiektywu Clippo. Potrafi on zamienić zwykły widok w niezwykłe ujęcie.

 

Obiektyw możecie kupić na oficjalnej stronie producenta. Standardowo dostępny jest w cenie 99 zł, ale obecnie jest na niego promocja i możecie go dorwać za 69 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *