News Recenzje

Recenzja kamery wewnętrznej Locon BD.03

Kamery obserwują nas na każdym kroku. Elektroniczne oko śledzi nas gdy robimy zakupy, chodzimy po mieście czy poruszamy się komunikacją miejską. Monitoring jest dla nas codziennością. Kiedyś rozwiązania te były na tyle drogie, że decydowały się na nie tylko duże firmy. Dziś kamerę w domu może mieć każdy. W nasze ręce trafiła ostatnio bardzo ciekawa propozycja od firmy Locon. Jak kamera BD.03 sprawdziła się podczas testów?

Możliwość posiadania kamery w domu z pewnością docenią rodzice oraz miłośnicy zwierząt. To idealne urządzenie do podglądania co dzieje się w naszym domu podczas nieobecności. Kamera niezależnie od tego czy wychodzimy tylko na chwilę czy wyjeżdżamy na długie wakacje będzie strażnikiem w naszym domu.

Opakowanie i zawartość

Kamerę otrzymujemy zapakowaną w kartonowe pudełko. W środku poza samym urządzeniem znajdują się: kabel sieciowy, uchwyt do montażu, zasilacz, instrukcja i gwarancja.  Kamerka została wykonana z bardzo dobrej jakości plastiku w kolorze czarnym. Wygląda bardzo dobrze i z pewnością wpasuje się do każdego wnętrza.

Pierwsze użycie

Po wyjęciu z pudełka w pierwszej kolejności podłączamy kamerę do prądu. Następnie za pomocą dołączonego kabla sieciowego podpinamy ją do domowego routera. Teraz przyszła pora na zainstalowanie aplikacji „Bezpieczny dom”, która dostępna jest na telefony z Androidem i iOS. W trakcie konfigurowania zalecam wybranie opcji łączności przez WiFi. Dzięki temu kamerę będziemy mogli przestawiać w dowolne miejsce w zasięgu naszej domowej sieci bez konieczności ponownego konfigurowania.

Działanie

W aplikacji w widoku kamery otrzymujemy możliwość sterowania nią z poziomu naszego telefonu. Pod obrazem na żywo znajdują się strzałki, które pozwalają na przesuwanie jej we wszystkie strony. Urządzenie zapewnia obraz w jakości HD. Doskonała wiadomość jest taka, że kamera widzi też to co się dzieje, gdy jest zupełnie ciemno. To dzięki wbudowanej podczerwieni.

Kamera posiada funkcję wykrywania ruchu w pomieszczeniu. O tym fakcie zostaniemy powiadomieni za pomocą maila i SMSa. Kolejną ciekawą opcją jest możliwość nasłuchiwania tego co dzieje się w domu oraz korzystania z przekazywania głosu. Klikając ikonkę mikrofonu zaczynamy mówić do telefonu, a dźwięk jest odtwarzany przez głośniki w kamerce. Aplikacja pozwala też na wykonanie zdjęcia lub nagrania.

Kamera bardzo dobrze radzi sobie w pomieszczeniu zarówno przy świetle dziennym jak i w nocy. Jednak kiedy ustawiłam ją na oknie skierowaną na bramę wejściową (pod słońce) obraz nie był widoczny. Poniżej przykład zdjęcia zrobionego w nocy. Kamerą zainteresowała się moja papuga.

Podsumowanie

Ta kamerka to idealny gadżet dla każdego właściciela zwierzaka czy rodzica. Jeśli zastanawiasz się co Twój pies albo kot robią w domu, gdy wychodzisz do pracy to dzięki tej kamerce w końcu się dowiesz. Urządzenie idealnie sprawdzi się jako elektroniczna niania. Locon DB.03 sprawia, że bez stresu możemy wyjechać na wakacje. Mamy pewność, że kamerka wyśle nam powiadomienie o ewentualnym wykryciu ruchu w pomieszczeniu.

Urządzenie możecie kupić na stronie producenta. Do końca czerwca 2018 mam dla Was dodatkowy 20% kod rabatowy. Przy finalizacji zakupów wystarczy wpisać: Monikapisze20%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *