Elektronika Internet Komputery News

GitHub nowym nabytkiem Microsoftu

Zapewne każdy, kto miał chociaż minimalną styczność z programowaniem (a nawet i nie) chociaż raz słyszał o serwisie GitHub. Jest to usługa ułatwiająca pracę nad najróżniejszymi projektami gier, aplikacji i wiele, wiele innych rzeczy. Dzisiaj jak dowiedzieliśmy się z oświadczenia CEO Microsoftu, Satya Nadelli, gigant z Redmond nabył całego GitHuba za zawrotne 7,5 miliarda dolarów.

 

Przez ostatnie lata Microsoft stał się posiadaczem wielu firm, takich jak chociażby Skype, czy Mojang (twórcy Minecrafta), dzisiaj do do tego grona oficjalnie dołączył GitHub. Jak czytamy w oświadczeniu CEO firmy: „dzięki dostępowi do naszej infrastruktury cloud-computingu chcemy przyciągnąć do GitHuba jeszcze więcej profesjonalnych deweloperów. W planach mamy również rozwinięcie swoich własnych narzędzi dla nich przeznaczonych”. W informacji przekazanej światu, prezes zapewnia również, że działanie samego GitHuba nie ulegnie znaczącym zmianom – nadal będzie on operował jako osobna firma, lecz ze wsparciem Microsoftu.

Jakie dokładne plany wobec usługi GitHub ma gigant z Redmond przekonamy się zapewne podczas najbliższe konferencji Build, która to odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.

Źródło: Blog.Microsoft.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *