News Telefony

Smartfony i akcesoria Xiaomi oficjalnie w Polsce?

O marce Xiaomi w Polsce mówi się już od dawna. Chiński gigant coraz częściej pokazuje na rynku mobilnym swoje najnowsze urządzenia. Dotychczas nie mieliśmy informacji, że Xiaomi oficjalnie zawitało w Polsce, jednak wszystko wskazuje na to, że producent jest gotowy do obsługi smartfonów w Polsce.

 

Jak podaje portal komórkomania oficjalną dystrybucją smartfonów Xiaomi w Polsce zajmie się firma, która obsługuje „wiele znanych marek”. Tajemnicze i bardzo ogólne, ale to już coś. Informacja wskazuje nam na partnera biznesowego, który może mieć spore doświadczenie w dystrybuowaniu nowoczesnych marek. Czytając dalej dowiadujemy się, że smartfony Xiaomi mają być dostępne w dużej sieci elektromarketów jako oficjalna sprzedaż. Tajemniczy dystrybutor zadbał również o kwestię związane z gwarancją i polskim oprogramowaniem. W przypadku awarii urządzenia naprawą gwarancyjną zajmie się firma, która współpracuje ze sklepem iBuygou (MiCenter – dotychczasowy serwis pogwarancyjny). Wszystko wskazuje na to, że dystrybucja telefonów na dużą skalę planowana jest na wrzesień/październik tego roku. Dodatkowo widać, że producent rozwiązał również kwestie zakazu sprzedaży smartfonów Xiaomi na terenie Unii Europejskiej.

Xiaoyi ma coś wspólnego z Xiaomi

To czego dowiedzieliśmy się z portalu komórkomania wskazuje na to, że smartfony Xiaomi faktycznie mogą zostać wkrótce oficjalnie sprzedawane w Polsce. Niestety nie wiemy jeszcze czy urządzenia pojawią się u operatorów, ale również istnieje takie prawdopodobieństwo. Zwróciłem bowiem uwagę, że firma Play ma w swojej sprzedaży dostępne oficjalnie (już od pewnego czasu na Polskim rynku) kamerki Xiaoyi. Co to znaczy? Xiaoyi Technology to spółka, która należy do tej samej grupy kapitałowej co Xiaomi więc niewykluczone, że fioletowy operator będzie chciał uzupełnić swoje portfolio urządzeń w ofertach dla klientów. Oczywiście są to tylko spekulacje, które mogą się nie potwierdzić.

fot.play.pl
fot.play.pl

Firma Xiaomi to „łakomy kąsek” na rynku smartfonów. Ich smartfony mimo, że jeszcze nie mają oficjalnej dystrybucji w Polsce i tak zyskały spore zainteresowane wielu klientów. Dlaczego? Cena względem jakości i parametrów. Pozostaje nam tylko czekać na potwierdzenie tych tajemniczych wieści przez oficjalnych resellerów.

Źródło: komórkomania, Play

6 KOMENTARZY

 1. na 100% nie będzie oficjalnej sprzedaży Xiaomi w PL, ludzie nadal będą sprowadzali z Chin szukając najtańszych ofert na forum telchina, albo będą kupować drożej u pośredników z Polski. Ta firma che robić to samo co już teraz robi kilku sprzedawców Xiaomi w Polsce.

  • Nitro,

   Dziękujemy za wypowiedź. Jednak skąd w takim razie tak wyraźny przeciek potwierdzający tą informacje? Osobiście nie wierzę, że ten informator portalu „komórkomania” jest jakiś mało wiarygodny. Co myślisz o takich przeciekach?

 2. Jak xiaomi wejdzie do Polski to będzie niezła konkurencja dla flagowców różnych firm. Od razu sobie kupię Xiaomi :p

  • Obserwujcie naszą stronę, będziemy informować Was na bieżąco. Swoją drogą Xiaomi faktycznie może być ogromnym konkurentem w Polsce.

  • Crampi – masz rację, najnowsze informacje to potwierdzają, jednak jest wiele nie jasności związanych z gwarancją oraz patentami. Również jestem ciekaw co takiego ABC Data nam zaprezentuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *