Aplikacje News

Android 7.0 ułatwi przenoszenie danych z iOS

Zmieniając telefon wraz z systemem wielu użytkowników zawsze zadaje sobie jedno pytanie. Co będzie z moimi danymi? Na to pytanie odpowiedziała firma Google wypuszczając Androida 7.0 Nougat, który od teraz uprości nam proces importu plików z urządzeń Apple na Androida.

 

Smartfony w dzisiejszych czasach to już nie tylko telefony. Tych mały „komputerków” bardzo często używamy do codziennej pracy, korzystając z ich rozbudowanych możliwości w każdej chwili. Niestety jak to bywa w przypadku każdego „mobilnego komputera” potrafi się zepsuć. Za nim wymienimy go na lepszy model (albo oddamy do naprawy) lub przerzucimy się na tymczasowy, zależy nam na zgraniu wszystkich naszych zapisanych plików. Przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami z systemem Android to niewątpliwie element mocno dopracowany przez Google. Inaczej jest w przypadku systemu iOS na Androida. Firma Google postanowiła jednak wyjść na przeciw wszystkim użytkownikom obu systemów wprowadzając specjalną opcje w Nougat 7.0, który nie tak dawno miał swoją premierę. Jak donosi nam portal androidpolice najnowszy Android posiada specjalną możliwość do przenoszenia danych z iOS na Androida. Podczas wstępnej konfiguracji w nougacie pojawią się nam nie dwie, a trzy opcje do przenoszenia danych.

Scan z Nougat

Na chwilę obecną przenoszenie danych z urządzeń Apple polega na pozyskiwaniu linków odpowiedników aplikacji stworzonych z myślą o Androidzie. Dzięki temu przeniesiemy różne programy, kontakty, zdjęcia, muzykę, czy wiadomości e-mail. Z całą pewnością Google w ten sposób chce uszczęśliwić nie tylko wszystkich klientów, ale również podebrać Apple nowych pokazując jak łatwo można przejść na system Android.

Źródło: Androidpolice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *