Aplikacje News

Opera została zhackowana. Przejęto część haseł i loginów

Ataki hakerskie to dość częste zjawisko w dzisiejszych czasach. Mieliśmy już ataki na Netię, a wczoraj dowiedzieliśmy się o zhackowaniu serwerów firmy Opera. Wykradziono sporą część haseł i loginów, dlatego firma zaleca zmianę haseł.

 

Do ataku hakerskiego na serwery firmy Opera doszło w tamtym tygodniu, gdzie zauważono dość podejrzane ruchy na serwerach z danymi klientów. Norweskie przedsiębiorstwo szybko zareagowało i zabezpieczono serwery oraz dane klientów, niestety część z nich została skradziona. W tym momencie zdolni hakerzy mają dostęp do cudzych haseł oraz loginów i mogą je niecnie wykorzystać, dlatego Opera zaleca natychmiastową zmianę hasła. Z komunikatu na stronie zagranicznego oddziału firmy wiemy, że atak dotyczy stosunkowo wąskiej grupy użytkowników korzystających z Sync. Dzięki tej możliwości w łatwy sposób można zsynchronizować zawartość kart pomiędzy różnymi urządzeniami, także mobilnymi. Właśnie dla tego od kilku dni nie można się zalogować do tej usługi ze względów bezpieczeństwa celem rozwiązania i zabezpieczenia danych.

 

Opera poinformowała również w komunikacie, że w zeszłym miesiącu 1.7 mln użytkowników aktywnie korzystało z Sync, co stanowi 0.5% ogółu, który wynosi około 350 mln. Opera zaleca jak najszybszą zmianę hasła. Jeśli nie korzystacie z tej popularnej synchronizacji możecie spać spokojnie, ponieważ wyciek danych was nie dotyczy.

Źródło: Opera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *