Komputery News

Asus Transformer Book T101HA zawitał do Europy

Firma Asus po raz kolejny prezentuje nam najnowszą hybrydę. Asus Transformer Book T101HA rozpoczyna swoją przygodę we Włoszech, gdzie został również wyceniony na 249 euro.

 

Firma Asus głodna sukcesu w dalszym ciągu zaskakuje swoich klientów. Tym razem zaskoczenie powędrowało do Włoch gdzie zaprezentowano Asus Transformer Book T101HA w wersji 2w1 (hybryda). Oprócz specyfikacji znamy również to co najbardziej interesuję klientów, czyli cena. Urządzenie zostało bowiem wycenione na na 249 euro, co w Polsce zamknąć się w kwocie około 1100 zł. Hybryda od Asusa to typowy średniak, który jest skierowany do klientów z nieco mniejszymi wymaganiami. Urządzenie wyposażono w 10,1-calowy ekran klasy IPS (szerokie kąty widzenia) o rozdzielczości HD (1280 x 800 pikseli). W tym miejscu warto wspomnieć, że producent zastosował tutaj technologię Asus Splendid (możliwość zmiany ustawień wyświetlenia obrazu dogodny dla wzroku użytkownika) znaną również z innych modeli Asusa.

fot.Asus / ASUS Splendid
fot.Asus / ASUS Splendid

Sercem urządzenia jest Intel Atom x5-Z8350, a układ ten pracuje z bazową częstotliwością 1,44 GHz, która w trybie Turbo może wzrastać do 1,92 GHz. Sprzęt co prawda nie jest przeznaczony do gier, bo procesor grafiki Intel HD Graphics (200 ~ 500 MHz) wykorzystujący maksymalnie 2 GB pamięci systemowej nie poradzi sobie z zaawansowanymi tytułami. Już na wstępie napisałem, że sprzęt stworzony jest dla użytkowników o mniejszych wymaganiach. Transformer w zupełności wystarczy do przeglądania internetu, sprawdzania poczty, czy podstawowej pracy nie ingerującą zbytnio w zaawansowaną grafikę. Procesor ma wbudowany kontroler pamięci, który zapewnia obsługę kości DDR3L-RS 1600, a całość będzie wspierane przez 2 albo 4 GB pamięci RAM z eMMC do pojemności 32 (w innych wersjach pamięć 64, 128), którą możemy rozszerzyć o kartę microSD.

Asus Transformer Book T101HA

ASUS Transformer Book T101HA został również wyposażony w moduły łączności, bez których nie obejdzie się dziś żaden laptop: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1. Urządzenie według informacji producenta powinien działać jakieś 11 godzin na baterii. Do tego wszystkiego producent zamontował dwa głośniki 1,5 W z technologią ASUS SonicMaster (autorskie rozwiązanie wzmacniające głośnik o klasę D) dzięki, którym będziemy mogli obie posłuchać czegoś podczas pisania, czy też serfowania po sieci.

Hybryda Asus

Standardowo urządzenie posiada złącza USB 2.0, microUSB, microHDMI i jack audio. Całość pracuje pod najnowszym Windowsem 10. Ten 1080 gramowy sprzęt zaprezentowany we Włoszech z pewnością zawita również do Polski, gdzie może się cieszyć sporym powodzeniem, ponieważ teraz dość modne są hybrydowe urządzenia łączące w sobie urządzenie 2w1. Osobiście sam mile wspominam model Transformer Book T100.

 

Źródło: Notebookitalia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *