AGD Elektronika Gadżety News

Simply-Fi – czyli AGD, którym możesz sterować przez Internet

Przy obecnym tempie życia brakuje nam chwili dla siebie. Ilość codziennych obowiązków może naprawdę przytłaczać. Zastanawialiście się jednak nad tym ile wolnego czasu moglibyście zyskać dzięki nowoczesnym technologiom? Pomyślcie, że całe AGD w domu ma dostęp do internetu, a Wy możecie nimi zdalnie sterować. Jest to możliwe na przykład dzięki aplikacji Simply-Fi, którą przygotowała marka Candy.

Prawie cały dzień spędzamy poza domem. Pracujemy, tracimy czas na stanie w korkach, a gdy w końcu wieczorem wpadamy do domu musimy przygotować pranie, ugotować obiad i odkurzyć cały dom. W jaki sposób inteligentne AGD może nam w tym pomóc? Oto kilka domowych czynności, w których urządzenia Candy i aplikacja Simply-Fi nas wspierają:

Pralko-suszarka Candy Simply-Fi

W większości domów proces ten wygląda następująco: wracamy z pracy i wrzucamy ubrania do pralki, nastawiamy godzinny program prania i czekamy. W między czasie możemy zająć się przygotowaniem obiadu. Oczywiście moglibyśmy nastawić pranie rano, ale jeśli spędzi ono kilka godzin w zamkniętej pralce nie będzie już tak świeże. Gdy pranie się skończy musimy przełożyć je do suszarki lub rozwiesić na wieszakach. Następnego dnia, gdy pranie wyschnie trzeba je jeszcze wyprasować. Całość zajmuje sporo czasu.

Jak może to wyglądać, gdy w naszym domu znajdzie się inteligentna pralko-suszarka? Rano przed pracą do urządzenia wrzucamy pranie, wsypujemy proszek lub wlewamy płyny. Następnie na około 3 godziny przed powrotem do domu, za pomocą aplikacji i kilku szybkich klików wybieramy program prania i suszenia, a następnie jednym kliknięciem rozpoczynamy pracę urządzenia. Dzięki temu, gdy tylko dotrzemy do domu będziemy mogli rozwiesić ubrania do szaf. No i mały gratis, zdecydowana większość rzeczy po wyjęciu z suszenia nie wymaga prasowania!

Jak działa aplikacja Simply-Fi?

Na co dzień mam przyjemność korzystać z aplikacji do obsługi pralko-suszarki. Do tej pory miałam już przyjemność testowania kilku różnych urządzeń tego typu i zazwyczaj otrzymywałam tylko kilka programów prania czy suszenia, które można było wybrać za pomocą pokrętła na urządzeniu. Oczywiście urządzenia posiadały dodatkowe przyciski od zmiany temperatury, czy ilości obrotów przy wirowaniu. Właśnie dlatego nie mogłam uwierzyć w to co zobaczyłam w aplikacji Simply-Fi.

Aplikacja po starcie wita mnie po imieniu. Na dole wyświetla listę moich urządzeń. Po wybraniu pralko-suszarki przenosi mnie do okna, gdzie odbywa się wybór programów prania i suszenia. Jeśli nie jesteśmy pewni z jakiego programu powinniśmy skorzystać do wykonania konkretnego prania możemy skorzystać z opcji osobistego asystenta. Postanowiłam sprawdzić jak Bianca poradzi sobie z zapytaniem o program do prania butów sportowych, o które wyjątkowo staram się dbać. Od razu zaskoczyła mnie dodatkowym pytaniem o ich kolor. Zupełnie nie spodziewałam się jednak, że aplikacja mi zada dodatkowe pytanie, aby upewnić się jak bardzo są brudne. Na podstawie podanych informacji skonfigurowała mi cały program do prania samodzielnie, a na koniec zaproponowała jeszcze skorzystanie z funkcji, które je dodatkowo skróci. Zadałam mu jeszcze kilka innych trudnych pytań o pranie ubrań z plamą od wina, suszenie swetrów czy mniejsze zagniecenia. Bez problemu poradziła sobie z odpowiedzią na każde zadane pytanie. Dla asystenta pomocy ocena 6+. 🙂

Jeśli jednak wolimy sami zdecydować o tym jaki program powinniśmy wybrać dla rzeczy wrzuconych do pralki, możemy skorzystać z rozwijanej listy programów pogrupowanej na w kategorie: Flange, Usuwanie plam, Oszczędzanie czasu i energii, Zdrowie i higiena, Super delikatne, Sport i rekreacja, Domowy, Odzież robocza oraz Baby Care. W każdej z nich znajduje się po kilka różnych programów, które pomogą nam wybrać odpowiednie ustawienia. Poniżej kilka przykładów:

Obsługa jest bardzo intuicyjna, a ilość funkcji na prawdę robi olbrzymie wrażenie.

Piekarnik Candy Simply-Fi

Zbyt późno jadasz obiady? W końcu ich przygotowanie zajmuje dużo czasu. Po powrocie do domu nastawiasz piekarnik i czekasz, aż wszystko się upiecze. W tym czasie możesz oczywiście zabrać się za odkurzanie i prasowanie. Proces trwa tyle, że przygotowywany wcześniej obiad staje się dla nas kolacją. Czy da się to zmienić?

Wystarczy, że przygotujesz posiłek wcześniej i wstawisz go do piekarnika. Możesz to zrobić wieczorem, aby do rana poczekał w lodówce lub zająć się tym bezpośrednio przed wyjściem do pracy. Gotowe produkty czekają w piekarniku. Jeszcze będąc w pracy za pomocą aplikacji Simply-Fi uruchamiasz program pieczenia. Dzięki temu, gdy wejdziesz do domu będziesz cieszyć się ciepłym obiadem. Za pomocą aplikacji bez problemu możesz zdalnie sterować temperaturą, co pomaga w przygotowywaniu dań wymagających długiego pieczenia.

Inteligentne urządzenia Candy Simply-Fi

W ten sam sposób za pomocą aplikacji możesz sterować płytą indukcyjną, mikrofalówką czy okapem. Do aplikacji możesz podłączyć też lodówkę. Po co to wszystko? Aby znacznie ułatwić sobie codzienne czynności. Wszystkie te urządzenia komunikują się z aplikacją, za pomocą której przesyłają nam informację. Dzięki temu dowiemy się na przykład, że program prania właśnie się zakończył. Płyta indukcyjna da nam znać, gdy podgrzeje zupę, a lodówka poinformuje o niedomkniętych drzwiach lub przerwach w dostawie prądu.

Aplikacja Simply-Fi

Jeśli posiadasz inteligentne AGD od Candy zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację Simply-Fi. Jest ona dostępna na telefony z iOS oraz Androidem. Wystarczy pobrać ją ze sklepu i zainstalować na swoim urządzeniu. Po instalacji wystarczy utworzyć swoje konto, do którego potem będziemy mogli zalogować się też na innych urządzeniach. W aplikacji dodajemy produkty od Candy. Upewniamy się, że na urządzeniach mamy wybraną funkcję zdalnego sterowania i gotowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *