Elektronika News

Samsung zamierza sprzedać procesory mobilne innym producentom

W sieci pojawiły się informacje na temat Samsunga. Konkretnie chodzi o to, że producent zamierza przeprowadzić rozmowy z wieloma Firmami, które produkują telefony komórkowe – m.in. ZTE. Celem współpracy ma być dostarczenie układów mobilnych Exynos. Ma to być alternatywa dla Qualcomma.
 
Póki co nie ma jeszcze ogłoszonej żadnej oficjalnej współpracy z żadnym z producentów, to jednak od kilku miesięcy krążą plotki, że Samsung szykuje się do sprzedaży swoich układów. Tego typu transakcje będą szczególnie opłacalne dla Chińczyków oraz marki z Państwa Środka. Bardzo wątpliwe jest to, że większe koncerny takie jak np. LG lub Xiaomi skorzystają z takiej oferty. Dla przypomnienia w 2017r. Chińczycy stali się największym producentem układów scalonych na globie. To właśnie większość zysków marki pochodzi z produkcji procesorów oraz kości do dysków twardych, bądź też pamięci operacyjnych.
 
Pewne jest to, że któraś z marek na pewno skorzystałaby z procesorów Exynos. Technologia, którą wykorzystuje Samsung jest bardzo konkurencyjna dla Qualcomma. Wiadome jednak jest to, że wszystko zależy od ceny.
 
Jeżeli Samsung zawrze współpracę, z którąś z marek na pewno w Internecie będzie głośno. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze nowinki na ten temat.
 
Źródło : reuters.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *