News

Pracownicy zwalniają się z Google – co jest tego przyczyną?

W kwietniu bieżącego roku spora liczba osób wyraziła sprzeciw przeciwko nowej polityce Google – firma miała dostarczać amerykańskiemu rządowi rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji oraz machine learning do rozpoznania elementów i osób na nagraniach przy użyciu dronów. W ciągu kilku godzin zwolniło się wiele osób – wszystko z powodu tej sytuacji.  
 
Pracownicy, którzy podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z Google sądzą, że zbyt duże zaangażowanie giganta w program wojenny narusza etyczną naturę Google. Jak wiecie, Amerykański gigant dzieli się hasłem „Don’t be evil”, co szczerzę mówiąc różnie można odebrać pod względem współpracy z Pentagonem. Informacje z różnych źródeł nie podają dokładnie jakie stanowiska zajmowali pracownicy, którzy podjęli decyzję o zakończeniu pracy w Google.
 
Inicjatywa Google oraz amerykańskiego rządu nosi nazwę Project Maven. Ten projekt umożliwi działanie dronom umiejętności analizowania obiektów bezpośrednio przed atakami. Algorytmy mają wskazać potencjalnych przeciwników, ich bazy lub inne ważne miejsca.
 
Jesteśmy ciekawi czy Google zajmie jakieś stanowisko w tej sprawie. Jest to bardzo możliwe, chociażby z tego względu, że protesty wciąż przybierają na sile i nie zanosi się na ich prędki koniec.
 
Źródło : androidauthority.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *