Aplikacje News Telefony

WhatsApp rozpoczyna walkę z Telegramem

Whatsapp zaczyna podejmować kroki, które mają na celu wyeliminowanie Telegrama oraz skutecznie zaprzestać jego rozwojowi. Jak się domyślacie rosyjski komunikator w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Główną przyczyną tego jest to, że jest on ostro krytykowany oraz zabroniony na terenie Rosji.
 
Pojawiły się zmiany w WhatsApp na Androida oraz iOS’a – są one związane z grupami oraz grupowymi konwersacjami. Na Telegramie można tworzyć tego typu grupy osób na czacie, które mają wspólnie określone cele oraz będą zespajać konkretne społeczności. WhatsApp od teraz również pozwala na utworzenie takiej grupy, jednak posiada on ograniczenie do 256 osób. W porównaniu z Telegramem to dość kiepsko, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
 
Nowa funkcja ma pozwolić wszystkim użytkownikom tworzenie dowolnych grup, które będą mogły zawierać znajomych, rodzinę, współpracowników lub kilkaset osób powiązanych w jakiś sposób ze sobą. Dodatkowo WhatsApp umożliwia rozpoczęcie indywidualnej i bezpośredniej rozmowy z wybranym uczestnikiem grupowego czatu – nie musimy posiadać jego numeru telefonu.
 
WhatsApp robi wszystko, aby użytkownicy nie przeszli do konkurencji. Czaty grupowe to świetna opcja tym bardziej dla osób, które muszą wspólnie zrobić jakiś projekt i potrzebują szybkiej wymiany informacji.
 
Źródło : techcrunch.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *