News Telefony

Samsung Galaxy Note 7 z najlepszym ekranem na rynku

Samsung Galaxy Note 7 to tegoroczny smartfon na, którego wszyscy czekali. Wiemy już, że sprzęt będzie miał „swoją premierę” w Europie 2 wrześnie i z niecierpliwością na niego czekamy. Dla tych, który myślą, że Samsung zdradził już wszystkie zalety smartfona mamy niespodziankę. Wyświetlacz tego biznesowego flagowca rozkłada na łopatki konkurencje.

 

Koreański producent smartfonów to ogromny potentat wielu technologii, a jedną z nich jest oczywiście produkcja wyświetlaczy Amoled, które rozsławiły serie telefonów Galaxy. W przypadku Samsunga Galaxy Note 7 nie mogło być inaczej. Jak zauważyli specjaliści z portalu DisplayMate nowy flagowiec posiada bardziej zaawansowany ekran niż w poprzednich wersjach Note. Jedną z ważnych cech jaka została podkreślona jest technologia HDR, która podnosi jakość wyświetlanego obrazu. Nie możemy również zapominać o maksymalnej jasności wynoszącej ponad 1000 nitow, która jest konieczna do wyświetlania filmów w trybie HDR oraz zwiększania widoczności ekranu w pełnym słońcu.

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7

Dodatkowo ogromnym plusem nowego ekranu jest podwójny sensor natężenia światła, który znacznie poprawia regulację jasności w automatycznym trybie, zmniejszając przy tym zużycie energii i tym samym wydłużając czas pracy sprzętu. Producent w dalszym ciągu rozwija swoje najnowsze wyświetlacze czyniąc je bardziej zaawansowane i jedyne w swoim rodzaju. Nie tak dawno słyszeliśmy również, że Samsung pracuje nad autorskim szkłem o nazwie Turtle Glass, które miałoby wzmocnić właśnie tak dobre wyświetlacze jak Amoled. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko dalej wyczekiwać najnowszych rozwiązań, które jeszcze bardziej udoskonalą bieżącą technologie wyświetlaczy w urządzeniach firmy Samsung.

Źródło: Displaymate.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *