News Operatorzy

Rozbity ekran w smartfonie? Play przychodzi z pomocą

Wymiana pękniętego ekranu w smartfonie to dziś niemały wydatek. I właśnie dlatego warto poszukać zabezpieczenia takiego ekranu przed upadkiem. Z pomocą przychodzi nam jeden z operatorów komórkowych oferując program „Ochrona wyświetlacza” w Play.

 

Smartfony nie dość, że są drogie to jeszcze i bardzo delikatne. Wielu moich znajomych często mnie pyta jak można uratować pęknięty wyświetlacz, bo telefon niechcący im wypadł z ręki na chodnik. Odpowiedź jest prosta – otóż nie można! Pozostaje nam naprawa odpłatna sprzętu w serwisie producenta, albo naprawa na własną rękę, o ile wiemy jak tego dokonać. Na łamach technologicznej nasza redakcja pisała już o kilku sposobach naprawy wyświetlaczy we własnym zakresie takich telefonów jak iPhone, LG, Huawei, a ostatnim czasem nawet Black Berry. Niestety taka naprawa na własną rękę nie jest łatwa, wymaga precyzji, skupienia i oczywiście kosztów stosunkowo mniejszych niż w serwisie producenta. Pozostaje pytanie co zrobić? Przecież smartfon to dla niektórych jedyne narzędzie pracy. Z pomocą przychodzi Play, który wprowadził do oferty nową usługę „Ochrona wyświetlacza” zapewniającą nam w niedrogi sposób wymianę wyświetlacza w ramach opłacanego ubezpieczenia.

samsung-galaxy-1120727_960_720

Jak wygląda „Ochrona wyświetlacza” w Play?

Jak wspomniałem wyżej jest to pewna forma ubezpieczenia ekranu w Play gdzie płacimy 5 zł miesięcznie (0 zł w pierwszym miesiącu). W zmian otrzymujemy możliwość naprawy odpłatnej przypadkowego i nieumyślnego uszkodzenia ekranu w naszym smartfonie. Ogromnym plusem jest fakt, że całą procedurę możemy załatwić nie ruszając się z domu. Wystarczy, że wejdziemy na stronę ubezpieczyciela, który zajmie się już dalszą obsługą zamawiając nam kuriera do domu (bądź innych wskazany adres) po odbiór sprzętu. Z deklaracji ubezpieczyciela wynika, że cała obsługa nie powinna trwać dłużej niż 7 dni w serwisie producenta (bez utraty gwarancji). Po powrocie urządzenia z serwisu musimy uiścić opłatę kurierowi w zależności od wartości naszego smartfona:

 • Sprzęt do wartości 999 zł – koszt 59 zł,
 • Sprzęt powyżej 999 zł – koszt 99 zł.
 •  

  Dla wszystkich klientów, którzy zapoznają się dokładnie z ofertą i regulaminem warto przypomnieć, że koszty napraw odpłatnych LCD w serwisie producenta sięgają nawet 800 zł (w zależności od telefonu). Warto pomyśleć o naszym portfelu i zapewnieniu sobie spokoju o kolejne i niepotrzebne koszty.

  Źródło: Play

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *