News

Revolut – nowoczesne rozwiązanie dla tradycyjnych kart płatniczych

Niedawno pojawiła się nowa usługa finansowa, która oferuje większą ochronę wrażliwych danych. Revoult daje nam możliwość posiadania wirtualnych kart płatniczych, które będą miały możliwość zmieniania 16-cyfrowego kodu. Takie działanie ma utrudnić oszustom wykorzystanie cudzej karty do wykonywania płatności.
 
Wszyscy wiemy, że plastik, który służy nam do dokonywania płatności, np. w Internecie zawiera nie tylko 16-cyfrowy kod powiązany z naszym kontem bankowym ale również nasze imię i nazwisko, datę ważności karty i kod zabezpieczający. Co ciekawe większość sklepów nie potrzebuje tak szczegółowych danych do wykonania transakcji. Chińskie strony nie wymagają również kilkuetapowego uwierzytelnienia karty płatniczej, a co za tym idzie wybrane informacje mogą trafić w niepowołane ręce.
 
Użytkownicy Revoult niedługo otrzymają możliwość aktywacji wirtualnej karty, której unikalny numer będzie automatycznie zmieniał się po wykonanej transakcji. Jest to dodatkowy poziom zabezpieczeń uniemożliwiający wykorzystanie danych z karty przy kolejnej płatności. Rozwiązanie powstało aby walczyć z wciąż rosnącymi oszustwami internetowymi. Twórcy stwierdzili, że najlepiej byłoby aby pozbyć się stałego 16-cyfrowego kodu i zastąpienie go nowoczesną technologią.
 
Niestety taka rewolucja wymaga czasu ponieważ zmiana systemu finansowego z dnia na dzień nie jest możliwa. Miejmy nadzieję, że usługa oferowana przez Revoult bardzo szybko zyska popularność ponieważ może być to dobry krok do nowoczesnych technologii płatności XXI wieku.
 
Źródło: revoult.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *