News Recenzje

Recenzja wzmacniaczy sygnału – Edimax Gemini RE11

Większość osób korzystających z Internetu w domu korzysta z własnej sieci Wi-Fi. Niestety w dużych mieszkaniach czy domach jednorodzinnych zaczyna pojawiać się problem z zasięgiem. Jeśli w tym przypadku myślicie o zakupie kolejnego routera, mamy dla Was lepsze rozwiązanie. Do naszej redakcji na tetsy trafił Edimax Gemini RE11 – zestaw, który wzmocni sygnał naszej sieci.

 

Opakowanie i wygląd

Zestaw otrzymujemy zapakowany w kartonowe pudełko. Po jego rozpakowaniu naszym oczom ukazują się dwie kostki, z wtykami do kontaktu. W opakowaniu znajduje się dodatkowo torebka foliowa, która zawiera 4 anteny, kabel sieciowy oraz gwarancję i instrukcję obsługi. Białe kostki są wykonane z plastiku. Na ich przednim panelu znajdują się diody informujące nas o stanie połączenia oraz przycisk pozwalający na połączenie się z siecią za pomocą WPS. Na dolnej płaszczyźnie kostki znajduje się wtyk do kabla sieciowego oraz przełącznik pozwalający na wybranie trybu normalnego, energooszczędnego lub wyłączenie sieci bezprzewodowej. Białe, neutralne urządzenia z LEDowymi diodami na przodzie wyglądają dość nowocześnie i nie powinny bardzo przyciągać wzroku.

Uruchomienie

Po wypakowaniu przystępujemy do przykręcania anteny do wtyków umieszczonych po bokach urządzenia, po 2 na każdą kostkę. Gdy anteny znajdą się na miejscu możemy przystąpić do podłączenia ich do naszej sieci Wi-Fi. Urządzenia wpinamy do gniazdka (sieci elektrycznej). Włączone urządzenie podłączamy do komputera za pomocą kabla, i postępując zgodnie z dołączoną instrukcją. Sama konfiguracja jest dość intuicyjna. Wszelkich zmian możemy dokonywać również za pomocą dostępnych aplikacji na smartfony lub tablety.

Działanie

Zestaw Gemini RE11 umożliwia zwiększenie zasięgu naszej sieci bezprzewodowej. Wielkim plusem jest to, że urządzenia automatycznie przełączają się do punktu dostępu o najlepszym sygnale. RE11 jest zgodny ze standardem 802.11ac i pozwala na uzyskanie połączenia z prędkością do 1200Mb/s (300Mp/s w 2.4GHz + 867Mb/s w 5GHz). Ekspander RE11S może pracować w jednym z trzech trybów: jako ekspander, punkt dostępu lub most bezprzewodowy.

Podsumowanie

W trakcie testów urządzenia gwarantowały dobry zasięg w całym domu na powierzchni 150m2. Podłączenie urządzenia do naszej sieci, a następnie korzystanie z przesyłanego przez nich sygnału jest bezproblemowe. Jedynym minusem może być szybkość działania strony odpowiadającej za konfigurację urządzeń. Urządzenie eliminuje „martwe” strefy w naszym domu zwiększając zasięg sieci bezprzewodowej. Urządzenie dostępne w cenie od: 445zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *