News Recenzje

Recenzja Transcend StoreJet 25C3N

Z dnia na dzień przybywa nam wartościowych plików takich jak zdjęcia czy dokumenty domowe lub służbowe. W dobie smartfonów i przenośnych ultrabooków musimy jednak zmierzyć się z niezwykle trudnym zadaniem jakim jest niewielka dostępna pamięć podręczna. Walcząc z tym problemem rozglądaliśmy się za przenośnym dyskiem, który spełniłby nasze oczekiwania. W nasze ręce trafił Transcend StoreJet 25C3N.

 

Ze względu na ogromną ilość istotnych danych oraz potrzebę zabierania przenośnego dysku dosłownie wszędzie najbardziej zależało mi na urządzeniu, które pozwoli na szybkie przesyłanie danych, niewielki rozmiar oraz dużą mobilność. Konkurencja na ryku jest naprawdę duża, więc decyzja z pewnością nie jest łatwa, dlatego bardzo ucieszyłam się z możliwości testu dysku StoreJet 25C3N.

Zawartość opakowania i wygląd

Urządzenie otrzymujemy zapakowane w kartonowe pudełko, na którym producent umieścił wszystkie niezbędne informacje. Drobne okienko wykonane z tworzywa sztucznego, pozwala jeszcze przed zakupem zobaczyć kolor oraz grubość urządzenia.

Poza dyskiem otrzymujemy od producenta kabel, który pozwala na przegrywanie danych oraz krótką instrukcję.

Dysk prezentuje się naprawdę świetnie, górna część obudowy została wykonana w ciemnym szarym kolorze, spód jest czarny. Urządzenie posiada lekko ścięte krawędzie dlatego naprawdę przyjemnie leży w ręku. Producent zadbał też o bardzo fajne wykonanie logo, które mieni się w zależności od punktu widzenia. Muszę przyznać, że piaskowane aluminium robi bardzo dobre wrażenie.

Użytkowanie

Dysk dzięki niewielkim wymiarom 114,5 x 78,5 x 9,95 minimetra i niewielkiej wadze zaledwie 136 gramów, świetnie nadaje się do transportu. Zmieści się w każdej torebce i w większości męskich kieszeni.

Po podłączeniu do komputera mój Dell XPS wykrył go od razu i wyświetlił informacje o dostępności wolnej przestrzeni.

Transcend StoreJet 25C3N

Jest kompatybilny zarówno z urządzeniami pracującymi na Windowsie jak i OS X. Jak sprawdza się USB 3.0 w praktyce:

  1. Przesyłanie zdjęć w formacie RAW

Transcend StoreJet 25C3N

  1. Przesyłanie filmów w formacie MOV

Transcend StoreJet 25C3N

Warto wspomnieć o tym, że producent przygotował również bezpłatną aplikację Transcend Elite, która pozwala na łatwe zarządzanie kopiami zapasowymi, szyfrowanie i przywracanie danych oraz synchronizację z Google Drive i Dropbox.

Podsumowanie

Transcend StoreJet 25C3N to dysk, który przy niewielkim rozmiarze daje nam 2TB na nasze dane. Piaskowane aluminium anodowane na szaro sprawia, że dysk jest bardzo elegancki i świetnie się prezentuje. USB 3.0 pozwala na szybkie przesyłane danych, a to wszystko sprawia, że naprawdę warto rozważyć go jako dysk do codziennego użytku. Testowany przez nas dysk dostępny jest w cenie 520 zł. Możemy wybrać też wariant o pojemności 1TB za 325 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *