News

Recenzja mikrofonu Trust GTX 232 Mantis

Mikrofony do komputera, do niedawna były wykorzystywane głównie przez graczy lub osoby, które prowadziły rozmowy głosowe za pomocą internetu. Jednak w dobie coraz większej popularności podcastów, streamingów oraz pracy i nauki zdalnej, tego typu mikrofony stają się obowiązkowym wyposażeniem, w każdy domu lub biurze. Naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, wychodzi budżetowy mikrofon Trust GTX 232 Mantis. Czy jest warty uwagi?

Według zapewnień producenta mikrofon stworzony jest do nagrywania podcastów, vlogovania i innych podobnych czynności. Zakupując to urządzenie, otrzymamy go w niewielkim czarnym pudełku, w którym znajdziemy kolejno mikrofon, przewód, pop-filtr oraz instrukcję obsługi i trójnożny statyw, który zapewnia stabilność położenia mikrofonu i jego optymalne ustawienie. Sam mikrofon prezentuje się bardzo ładnie. Klasyczny wygląd i uniwersalny kolor, wkomponują się w każdą przestrzeń.

Specyfikacja urządzenia:
– Pasmo przenoszenia wynosi 50 ~ 16000 Hz
– 1,5 m kabel w oplocie
– Waga: 121 g
– Złącze: USB
– Redukcja szumów

Trust GTX 232 – Jakość dźwięku

Dźwięk, który rejestruje mikrofon Trust GTX 232 Mantis jest przyzwoitej jakości. Nie jest to z pewnością konkurent studyjnych mikrofonów za 500 zł, lecz można być zadowolonym z jakości dźwięku, szczególnie biorąc pod uwagę cenę sprzętu. Koszyczek tłumi większość drgań, a szumy są skutecznie eliminowane przez pop-filtr. Czasami faktycznie można usłyszeć lekkie zaszumienie, ale jest to niewielka wada, którą można przeboleć lub ewentualnie usunąć w późniejszej obróbce w programie specjalnie do tego przeznaczonym. Za sprawą wejścia USB, mikrofon podłączymy do laptopa czy komputera.

Czy warto kupić Trust GTX 232?

Dla młodych vlogerów czy streamerów Trust GTX 232 będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w super cenie. Zakupimy go za około 100 zł, co jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku. Jakość wykonania oraz dźwięku jest nadzwyczaj bardzo dobra. Dodatkowe akcesoria, które dostajemy w zestawie, pozwolą nam na optymalne stworzenie warunków do nagrywania przyzwoitej jakości dźwięku. Ta propozycja na pewno będzie lepszym rozwiązaniem niż np. słuchawki z mikrofonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *