Gry News

Dlaczego w Call of Duty Warzone widzimy czerwone ślady podczas rozgrywki?

Współcześni internauci korzystają z wielu czaso-umilaczów dostępnych w czeluściach sieci. Jednym z nich od dłuższego czasu jest darmowy dostęp do gry Call of Duty Warzone. Gra oferuje szereg możliwości zadowalających wszystkich fanów strzelanek typu Battle Royale o gatunku first-person shooter. Tuż po wydaniu gry (10 marca 2020 roku) wielu graczy wykorzystując swoje umiejętności odkryło wiele trybów i możliwości gry Call of Duty Warzone. Dziś przyjrzymy się ciekawemu zjawisku w postaci czerwonych śladów po butach, które widzimy w trakcie grania w Call of Duty Warzone.

 

Z pewnością wielu graczy poznało już nowe tajniki gry, ale warto przyjrzeć się bliżej umiejętności śledzenia przeciwnika, która w trybie grabież jest bardzo ważna. Grając w Call of Duty Warzone coraz częściej widzę, że nie wszyscy gracze korzystają z tego najpopularniejszego atutu dostępnego w grze. Mowa oczywiście o ulepszeniu postaci nazwanym przez twórców „tropiciel”. Zacznę może od tego, gdzie dokładnie znajdziemy ten niezawodny atut umożliwiający szybszą i skuteczną eliminację przeciwników.

Call of Duty: Warzone

Ustawienie „funkcji” tropiciela jest bardzo proste. Wystarczy wejść w uzbrojenie wybierając zestaw broni przydatny dla danej rozgrywki. Znajdziemy tam nie tylko możliwość doposażenia naszej postaci, ale również uzbrojenia w granaty (wszelkiego rodzaju) potykacz, a nawet czujnik taktyczny – wykrywający puls przeciwników. Tuż pod naszą bronią mamy zakładkę „atuty”. Jak widzicie możemy ustawić ich nieco więcej. Nas jednak interesuje druga kolumna, w której bez problemu znajdziemy umiejętność „tropiciela”. Jedynym i początkowym problemem może być fakt, że atut będzie dostępny dopiero od 3 poziomu naszej postaci. Sądzę, że dla graczy rozpoczynających dopiero swoją przygodę z COD zdobywanie kolejnych poziomów będzie ogromnym wyzwaniem oraz świetną zabawą. Gra Call of Duty Warzone jest bardzo intuicyjna, więc nie powinniście mieć problemów z jej obsługą czy ustawieniami wyglądu postaci lub innych dodatków, których w całej grze jest naprawdę dużo.

Call of Duty: Warzone

Funkcja, a właściwie umiejętność tropiciela to coś, na co postanowiłem zwrócić uwagę nie bez powodu. W trybie Battle Royale bardzo ważna jest precyzja, ponieważ jedna eliminacja przeciwnika może wykluczyć danego gracza z mapy, do czego dążymy w całym Call of Duty Warzone. Co prawda większość proplayerów stawia raczej na inne „wspomagacze” korzystając np. z czujnika taktycznego lub BSP w zależności od rodzaju rozgrywki. A przypomnijmy, że mamy przeróżne tryby gry, w których możemy spróbować wielu możliwości przygotowanych przez twórców. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz sposobu walki połączonego bezpośrednio z taktyką.

Czerwone ślady butów to częsty widok w Call of Duty Warzone

Wielu nowicjuszy często szuka informacji o grze Warzone. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ każdy dąży do uzyskania jak najlepszego wyniku. Atut tropiciela umożliwia nam takie działanie niezależnie od postaci przeciwnika oraz innych umiejętności dostępnych na liście atutów. Korzystając z tropiciela podczas gry w Warzone widzimy czerwone ślady butów przeciwnika, którego widzieliśmy chwilkę temu w zasięgu wzroku. Umożliwia nam to powolne śledzenie postaci, którą za chwilkę będziemy mogli zlikwidować. Podążanie za śladami przeciwnika daje nam ogromną przewagę, ponieważ rywal może się nas nie spodziewać szukając dogodnego miejsca (schronienia) do założenia dodatkowego pancerza lub przeładowania broni.

Call of Duty: Warzone

W grze Call of Duty Warzone niesamowicie ważna jest cisza. Dlatego warto korzystać z wszelkich dodatków (wyskakujących np. ze skrzyń) umożliwiających nam takie działanie. Jednym z nich jest „martwa cisza” czyli dodatkowy atut znajdujących się głównie na mapie Verdańsk. Ten dodatkowy atut znaleźć możemy również w dodatkowym uzbrojeniu taktycznym dostępnym dla każdego zestawu broni. Wróćmy jednak do naszego głównego wątku, czyli atutu tropiciela. Czerwone ślady butów prowadzące nas do przeciwnika często odnajdują przeciwników ukrytych w przeróżnych zakamarkach.

Atut tropiciel czerwone ślady
Call of Duty: Warzone

Wielu graczy często zastanawia się, dlaczego przeciwnicy dokładnie wiedzą, gdzie znajduje się nasza postać. Odpowiedź jest prosta – korzystanie z tropiciela warto wspomagać czujnikiem taktycznym, który być może nie jest doskonały, ale również wskazuje nam postać przeciwnika (bez czasu rzeczywistego) w postaci kropki z określeniem szacowanej odległości. Sam czujnik bazuje na pulsie przeciwnika, który pokazuje nam postać z lekkim opóźnieniem. Korzystanie jednakowo z tropiciela oraz czujnika powoduje, że zyskujemy przewagę nad wieloma graczami, a nasza wiedza o pozycji przeciwników jest bardzo silna. Zaryzykuje pisząc, że wspieranie się dodatkowym BSP umożliwia nam pełną kontrolę nad pozycją przeciwnika. Pamiętajmy jednak, że z rozgrywki na rozgrywkę świadomość graczy rośnie, a czerwonych śladów po butach w Call of Duty Warzone przybywa.

Czerwone ślady w rozgrywce Battle Royale, a Grabieży?

Wspomniany w tekście atut możemy uruchomić w każdej dostępnej rozgrywce gry Warzone. W zależności od rodzaju rozgrywki, tropiciela możemy posiadać od razu lub dopiero po uzyskaniu dostępu do naszego zrzutu w trybie Battle Royal. Na kupionym przez nas zrzucie możemy wybrać sobie odpowiednią postać z wyposażeniem, która wcale nie musi mieć tropiciela w swoich atutach. To my decydujemy, co w danym momencie rozgrywki będzie najlepszym wsparciem dla naszego „żołnierza”.

Call of Duty®: Modern Warfare®_20201230193024

Z doświadczenia oraz moich obserwacji stwierdzam, że atut tropiciela jest zdecydowanie bardziej popularny w trybie Grabieży, gdzie wygrywa drużyna z największą ilością pieniędzy zebranych podczas całej rozgrywki. Grając w Battle Royale chętniej korzystamy z BSP zebranego na mapie lub bezpośrednio kupionego w sklepie (handlarza). Jest to zrozumiałe, ponieważ mamy tutaj dwa odmienne tryby z różnymi możliwościami wygranych. Czerwone ślady stóp w Call of Duty Warzone, dla trybu Battle Royale nie są regułą, ale nie są też wykluczeniem. Wielu graczy chętnie korzysta z BSP oraz atutu ducha, który ma ogromne znaczenie dla rozgrywki BR w szczególności pod koniec rundy.

Call of Duty: Warzone

Nigdy nie dopasujemy dokładnie swoich możliwości atutowych do sytuacji na planszy, ponieważ korzystając z jednego atutu często rezygnujemy z innych, które są również bardzo cenne dla naszej postaci i rozgrywki w Call of Duty Warzone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *