Elektronika News Recenzje

Recenzja Lenovo Y Gaming Stereo Headset

Popularna rodzina urządzeń Legion znowu wkracza na medialne salony. Firma Lenovo dość mocno oraz intensywnie rozwija markę, która zamierza podbić cały świat gier. Przywiązywanie uwagi do szczegółów, zadziorny wygląd to tylko nieliczne aspekty, którymi mogą pochwalić się produkty ze „stajni” Lenovo. Jednym z kolejnych są słuchawki Lenovo Y Gaming Stereo Headset.

 

Wyposażenie oraz opakowanie Lenovo Y Gaming Stereo Headset

Produkty chińskiego giganta od zawsze wzbudzają ciekawość u potencjalnych klientów. Producent przykłada bowiem uwagę nie tylko do wykonania produktów, ale również samych opakowań. Nie mówię tutaj o samym zabezpieczeniu towaru, ale o tym jak wyglądają pudełka czy opakowania dodatkowe. W przypadku nowocześnie wyglądających słuchawek Lenovo Y Gaming Stereo Headset jest podobnie. Otwierając opakowanie już samo pudełko wzbudziło u mnie apetyt na więcej.

Gdy tylko ujrzałem wierzchnią część słuchawek od razu zauważyłem, że całość została pokryta teksturą włókna węglowego. Do tego te czerwone akcenty padów jak i poduszki nadają całości charakteru. Na nausznicach nie mogło oczywiście zabraknąć charakterystycznego loga Y. Połączenie czerni z czerwienią nadaje całości takiego „gamingowego pazura”. Co trzeba przyznać, to Lenovo potrafi zrobić dobre wrażenie dopracowaniem swoich produktów.

Słuchawki Headset są lekkie (ważą około 270 g). Sama jakość wykonania jest zdecydowanie na plus. Zdarzają się produkty, w których podczas korzystania wyraźnie słychać jakieś trzaski lub problemy z rozkładaniem. Nausznice lub po prostu pady mimo wygodnych poduszek niestety są trochę wąskie, ale to w zupełności nie przeszkadzało młodemu gamerowi, który testował dla nas klawiaturę Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard.

Nasz młody gamer nie tylko był zaskoczony, ale przyznał, że słuchawki naprawdę dobrze leżą na uszach. Nie ma uczucia „ścisku” co jest ogromnym pozytywem tego produktu. Warto podkreślić, że w niektórych grach niezwykle ważne jest, czy słyszymy naszych przeciwników. Przykładem może być tutaj gra Counter Strike. Zawdzięczamy to 50-milimetrowym przetwornikom neodymowym.

W zestawie znajdziemy jeszcze dodatkowy rozdzielnik na połączenie słuchawek. Muszę przyznać, że mamy tutaj małe zaskoczenie. Jest to osobny element, który również wydaje się być wykonany solidnie. Widać, że firma Lenovo zadbała o szczegóły.

Lenovo Y Gaming Stereo Headset w praktyce

Zacznijmy od tego, że słuchawki jak koszulki sportowe oddychają. Po zdjęciu ich z głowy wreszcie nie czujemy „spoconych” uszu. Same nausznice zostały wykonane z oddychającego materiału, co zdaje egzamin w okresie wysokich upałów. Lenovo Legion Stereo Headset nie wyciszają całkowicie i czasem daje się słyszeć kogoś obok nas. Czy jest to na plus? To już pozostawiam każdemu gamerowi do własnej oceny. Gracz Oliwier stwierdził, że nie był to dla niego problem.

Sam mikrofon jest wsuwany i wysuwany. Dodatkowo jego wykonanie pozwala na wyginanie go w różne strony. Osobiście według mnie to najlepsze rozwiązanie. Niestety na rynku świata gier zdarzają się słuchawki, w których mikrofon jest tylko regulowany na różne wysokości. Używając mikrofonu z pewnością dogadamy się z towarzyszami „broni” w grze COD czy CS. Jednak zarówno i ja i Oliwier, który przypomnijmy testował słuchawki Lenovo Legion Stereo Headset stwierdziliśmy, że jego jakość mogła być ciut lepsza. Fajnie, że otrzymujemy tutaj redukcje szumów otoczenia.

Jak widzicie naszego gamera nie rozpraszała kamera i zachowywał się on zupełnie naturalnie. W tle widzieliśmy grę Fortnite Battle Royale, która ponownie zdobywa swoją popularność w sieci, gdzie możemy grać razem z innym graczami. Znaleźliśmy jeszcze jeden minus wspólnie z Oliwierem. Mimo dobrej słyszalności w grach, słuchawki mają małe problemy przy niższych tonach. Cóż, producent skupił się głównie na tym, do czego słuchawki zostały stworzone, czyli gaming.

Osobiście na końcu testów zwróciłem uwagę na brak możliwości składania padów. Przeglądając jednak całe portfolio firmy Lenovo wiem, dlaczego producent nie zastosował takiego rozwiązania. Idąc na turniej (biorąc również swojego laptopa oraz sporo innego wyposażenia) lub do kolegów na dłuższe rozgrywki takie słuchawki idealnie pasują w plecakach gamingowych, przykładem może być tutaj testowany przez nas Lenovo Y Gaming Armored Backpack, którego mieliśmy okazję jakiś czas temu recenzować dla Was na łamach technologicznej.

Podsumowanie

Zacznijmy od tego, że słuchawki dostępne są w cenie około 150 zł, więc w takiej kategorii powinniśmy oceniać model Lenovo Y Gaming Stereo Headset. Podczas grania, jak widzicie na powyższym filmie gracz Oliwier wyraźnie wskazał, że słuchawki są wygodne. Zgadzam się z tym zupełnie, produkt jest bardzo wygodny, oczywiście to zależy jakie mamy uszy, gdyż słuchawki są dość wąskie. W naszym przypadku nie było problemu. Jakość i wykonanie bardzo dobrze obrazują, że Lenovo przykłada się do wykonania swoich produktów, czego przykładem jest również sama przejściówka.

Produkt podczas grania spełni swoje zadanie w każdym calu, niestety są pewne ale, problemy przy niższych tonach mogą lekko razić i to nie tylko graczy, ale również użytkownika, który przypadkiem kupi takie słuchawki i będzie chciał energiczniej posłuchać muzyki. W cenie około 150 zł można polecić słuchawki, nawet te, które mają drobne minusy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *