News Telefony

Wiko View 2 i View 2 Pro zawitały do Polski

Nowości technologiczne w świecie dziennikarzy to chleb powszedni. Poznajmy kolejne francuskie gwiazdy, czyli telefony Wiko View 2 i Wiko View 2 Pro, których konferencja miała miejsce wczoraj wieczorem w budynku Lumen Office Warszawa.

Polska konferencja wraz z premierą nowych smartfonów Wiko była dla mnie zaskoczeniem. Miałem przyjemność poznać nową blogerkę technologiczną ze świata sportu. Joanna Jóźwik, jako ambasadorka marki Wiko przedstawiła nowe smartfony od kwestii technicznych opowiadając jednocześnie do czego w swoim życiu wykorzystuje smartfony Wiko z nowej serii View 2, których design mimo podobieństwa do innych może przyciągnąć wielu klientów. Zarówno Wiko View 2 i View 2 Pro to smartfony dostępne w cenie do 1000 zł i trochę ponad.

Wiko od zawsze cechowało się dobrą jakością w stosunku do ceny. Producent podczas konferencji wyraźnie podkreśla swój target klientów, pokazując wiele możliwości rozwoju. Wszystko na to wskazuje, że marka mimo silnej konkurencji nie zamierza się poddawać. Ambasadorka Wiko fajnie podkreśliła słowa dyrektora Tomasza Boncola, że dla użytkownika dziś liczy się robocza powierzchnia wyświetlacza.

Oba smartfony wyglądają naprawdę przepięknie i co najważniejsze solidnie. Ich wykonanie na pierwszy rzut oka może wskazywać na produkt premium, jednak specyfikacja plasuje się na średniej półce, która jest targetem francuskiego producenta.

To co zwróciło moją uwagę to szybki, które Wiko sygnuje swoją marką. Oczywiście na rynku będziemy mieli także inne szkła, producent wyraźnie wskazuje na zabezpieczenie smartfona prezentując również dodatkowy pokrowiec.

Różnica między wersją Pro, a zwykłą występuje nie tylko w kwestii RAM, gdzie model View 2 został wyposażony w procesor 3 GB. Kolejną dominującą różnicą jest pojedynczy główny aparat 16 mpix. Wersja Pro otrzymuje tutaj 16 mpix w wersji Dual.

Wspólnym mianownikiem jest tutaj ekran 19:9 full screen, 6 cali HD+. Sam telefon nie jest duży, producent skorzystał tutaj ze „skrócenia” ramek, co znane jest nam także z innych smartfonów na rynku. Cóż, taka moda.

Smartfony pojawią się na rynku open (Euro RTV AGD, X-Kom), on-line oraz wśród operatorów. Aktualnie głównie Play prezentuje swoje portfolio z modelami producenta. Miejmy nadzieję, że niedługo dołączą inni, o czym informował dyrektor Tomasz Boncol.

Już niedługo na łamach Technologiczna.pl ukażę się recenzja telefonu Wiko View 2. Wtedy pogłębimy temat, starając się odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie – czy warto zakupić tego smartfona?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *