News Recenzje

Recenzja – Hoffen Systematic czyli robot sprzątający z Biedronki

Jak co roku w okresie przedświątecznym czeka nas bardzo dużo porządków. Od niedawna do sieci sklepów Biedronka trafił bardzo ciekawy produkt, który może nam w tym pomóc. Jest to robot sprzątający Hoffen Systematic, którego możemy kupić w cenie 349zł. Jesteście ciekawi jak sprawdził się w moim domu?

Opakowanie i zawartość

Hoffen Systematic otrzymujemy zapakowany w ładne kartonowe pudełko z rączką, która ułatwi nam przyniesienie go do domu. Po otwarciu pudełka poza dobrze zapakowanym urządzeniem znajdziemy stację ładującą, pilot, baterie, obrotowe szczotki zamiatające oraz instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. Przygotowanie odkurzacza do rozpoczęcia pracy jest niezwykle łatwe. Podłączamy stacje dokującą do kontaktu, wkładamy baterie do pilota, a szczotki zamiatające przyczepiamy od dołu na klik.

Robot sprzątający jest bardzo ładny i dobrze wykonany. Jego obsługa jest niezwykle intuicyjna. Na górnym panelu znajdują się wszystkie niezbędne przyciski do sterowania. Kontrola na urządzeniem może się też odbywać za pomocą pilota. Po zakończeniu pracy robota oraz powrocie do bazy w bardzo prosty sposób możemy dostać się do pojemnika na zebrane śmieci i wysypać je do kosza.

Funkcje i działanie

Robot został wyposażony w specjalne czujki, które pomogą mu uniknąć zderzenia z meblami czy innymi przedmiotami w domu. Jeśli chodzi o unikanie przeszkód to robot radzi sobie tak samo dobrze jak znacznie droższa konkurencja. Bez problemu potrafi pokonać progi i podjechać pod dywan. Tu jednak warto wspomnieć, że dywany z dłuższym włosiem będą dla niego wyzwaniem i nie ze wszystkimi może sobie poradzić. Wszystkie płaskie dywany, wykładziny czy wycieraczki nie są dla niego problemem.

Wielki plus za możliwość ustawienia dni tygodni i godzin w których robot ma sam wyruszyć na sprzątanie. Efektem tego będzie powrót do domu z podłogami czystymi od pyłków, kurzu czy sierści. Musimy tylko pamiętać o tym aby na bieżąco wyrzucać zawartość z pojemnika na śmieci.

Robot ma niestety jeden mały minus, po zakończonym sprzątaniu nie zawsze trafia do bazy dlatego zostawiając go na sprzątanie podczas naszej nieobecności, może okazać się, że gry wrócimy znajdziemy go na środku pomieszczenia i będziemy musieli ręcznie przenieść go do bazy. Bateria w urządzeniu spokojnie wystarcza na sprzątnięcie całego dołu w domu czyli powierzchni około 70m2.

Jakość sprzątania

Ze względu na brak funkcji mapowania pomieszczeń robot porusza się po domu dość chaotycznie. Jeśli damy mu na to więcej czasu spokojnie poradzi sobie ze sprzątnięciem całego domu. Jeśli jednak zależy nam na czasie możemy mu nieco pomóc i naprowadzić go na nieodwiedzane wcześniej miejsce za pomocą dołączonego pilota. Jeśli zależy nam na tym aby dane miejsce zostało bardzo dokładnie posprzątane wystarczy skorzystać z dostępnej na pilocie funkcji „spot”, wtedy robot dokładniej zajmie się daną okolicą.

Robot bardzo dobrze radzi sobie ze zbieraniem pyłków, kurzu oraz sierści. Odkąd urządzenie trafiło do mojego domu nie musiałam jeszcze sięgać po tradycyjny odkurzacz.

Podsumowanie

Może i robot sprzątający Hoffen Systematic nie zasłużył na miano najlepszego urządzenia sprzątającego, ale mimo jego wad z pewnością jest warty swojej ceny. Jest cichszy niż zwykły odkurzacz, dobrze radzi sobie z omijaniem przeszkód oraz pokonywaniem drobnych zmian poziomów takich jak listwy czy podjechanie pod dywan. Jeśli nie posiadasz dywanów z długim włosiem albo zależy Ci głównie na utrzymaniu porządku na płaskich powierzchniach to ten robot spokojnie sobie z tym poradzi. W dodatku spisuje się znacznie lepiej niż większość droższych urządzeń, które miałam okazję obserwować u znajomych.

Jeśli przed świętami przyda Ci się każda pomoc, warto zajrzeć do Biedronki po robota sprzątającego Hoffen Systematic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *