Filmbox News

GRUDNIOWY FILMBOX 16/24

Nudne, zimowe wieczory?
Wejdź na technologiczna.pl i zacznij z Nami odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia będziemy przedstawiać Wam trzy propozycje filmowe.

 
,,Morderstwo w Orient Expressie”
 
Tytuł oryginalny: Murder on the Orient Express
 
Gatunek: Kryminał
 
Produkcja: USA, Malta
 
Premiera: 24 listopada 2017 (Polska) 3 listopada 2017 (Świat)
 
Film wyreżyserowany przez Oscara Kenetha pięciokrotnie nominowanego do Oscara. Sam reżyser gra w nim główną rolę słynnego detektywa Herculesa Poirot. Akcja filmu oparta jest o kryminał Agathy Christie. W najsłynniejszym pociągu świata wpływowy amerykański biznesmen zostaje zamordowany. Luksusowa podróż zamienia się w sensację, a detektyw wśród 13-sioro pasażerów musi wskazać mordercę zanim ten zaatakuje ponownie.
 

 
,,Najlepszy”
 
Tytuł oryginalny: Najlepszy
 
Gatunek: Biograficzny, Obyczajowy, Sportowy
 
Produkcja: Polska
 
Premiera: 17 listopada 2017 (Polska) 21 września 2017 (Świat)
 
Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, Polaka, który zachwycił świat, a u nas do dziś jest nieznaną osobą. W jego życiu pojawiły się dwie kobiety – jedną stracił, a druga stała się inspiracją by zawalczył o swoje życie. Akcja filmu przedstawia wysiłek i sukces ukończonego biegu śmierci, w którym bohater ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Zdobył tytuł Mistrza Double Ironman z czasem 24h:47min:46s.
 
https://www.youtube.com/watch?v=oXaw9kI0olI
 
,,Wojna płci”
 
Tytuł oryginalny: Battle of the Sexes
 
Gatunek: Biograficzny, Komedia, Sportowy
 
Produkcja: USA, Wielka Brytania
 
Premiera: 8 grudnia 2017 (Polska) 2 września 2017 (Świat)
 
,,Wojna płci” to historyczne wydarzenie sportowe – legendarny mecz tenisowy z 1973 r. pomiędzy liderką sportowych rankingów Billie Jean King, a egoistycznie pewnym siebie byłym mistrzem Bobbym Riggsem. Gdy media transmitowały mecz za kulisami kortu tenisowego trwała zacięta walka przeciwników. Ona wraz z mężem o równe prawa dla obu płci. On z kolei postawił wszystko na jedną kartę by powrócić w ,,wielkim stylu”. Ich walka wyszła poza arenę, a konsekwencje zmagań trwają do dzisiaj.
 
https://www.youtube.com/watch?v=eHgaH5b9n2A
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *