Komputery News

Rapoo 8000M – kompaktowy zestaw Multi-mode Wireless

Bezprzewodowy, kompaktowy i odporny na zalanie – tak w skrócie można opisać nowy zestaw Rapoo 8000M składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia komunikują się z komputerem dzięki technologii „Multi-mode Wireless”, która pozwala na nawiązanie połączenia bezprzewodowego na wiele sposobów – transmisja 2,4 GHz, Bluetooth 3.0 lub Bluetooth 4.0 (Smart). Zestaw może zostać powiązany jednocześnie z maksymalnie 4 urządzeniami a przełączanie między nimi jest łatwe i szybkie. Na komfort i swobodę pracy wpływ ma również zasięg do 10m w zakresie 360°.

 

Rapoo nieustannie inwestuje w rozwój swoich produktów. W odpowiedzi na standard Bluetooth Smart (Bluetooth 4.0), który nie jest kompatybilny wstecznie, ograniczając przy tym możliwość korzystania z urządzeń wykorzystujących poprzednie wersje Bluetooth, powstała technologia „Multi-mode Wireless”, do której firma Rapoo ma wyłączne prawa. Technologia zapewnia nie tylko połączenie ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth, ale dzięki Instant Connect akcesoria można sparować z wieloma urządzeniami na raz. Ponad to możemy w łatwy i szybki sposób przełączać się między nimi za pomocą jednego kliknięcia.

Rapoo 8000M / fot.prasowe

W skład zestawu 8000M wchodzi kompaktowych rozmiarów klawiatura (285mm x 139mm x 24mm), która wykonana jest z dobrej jakości materiałów chroniących ją przed przypadkowym zalaniem. Wyposażona została w 79 klawiszy nożycowych, w tym przycisk „Fn” pozwalający na wywołanie 20 skrótów klawiszowych odpowiedzialnych m.in. za funkcje multimedialne. Na spodzie znajdują się trzy nóżki gumowe oraz dwie ruchome, które unoszą górę klawiatury poprawiając komfort pisania. Klawiatura zasilana jest jedną baterią AA, która zapewnia działanie urządzenia nawet do 12 miesięcy.

Rapoo 8000M / fot.prasowe

Drugim elementem zestawu Rapoo 8000M jest mysz optyczna z sensorem o rozdzielczości 1300 DPI. Jej obudowa została wyprofilowana w taki sposób, aby wygodnie można było obsługiwać myszkę obiema rękami. Pomiędzy standardowymi przyciskami gryzonia znajduje się gumowe kółko, które zapewnia wygodę podczas scrollowania. Myszka ma wymiary 113mm x 64mm x 30mm, na jej spodzie znajdują się cztery ślizgacze poprawiające płynność ruchu i specjalny schowek na nano odbiornik USB. Urządzenie zasilane jest baterią AA, która zapewnia czas pracy nawet do 9 miesięcy. Zestaw Rapoo 8000M dostępny jest w sieci sklepów Media Markt w cenie 89,90 zł i objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

 

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *