News

Przejaw tolerancji czy kolejny hejt na Facebooku? Aktywuj swoją tęczę

W dniu 3 czerwca 2017 na Placu Zbawiciela w Warszawie przeszła organizowana już od ponad 20 lat Parada Równości. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem ,,Zobaczcie, jesteśmy tacy sami jak wy”. Krótko po tym wydarzeniu portal społecznościowy dodał tajemniczą tęczową flagę do swoich reakcji.

 

Tęczowe flagi lub też symbol tęczy od dawna kojarzony jest z tęczowym społeczeństwem lub grupą ludzi LGBT. Do takiego grona osób należą wszyscy Ci, którzy swoją orientację określają, jako inną niż heteroseksualną. Za cel organizowania Parad Równości mają pokazanie osobom heteroseksualnym o swoim prawie do wolności życia, wolności wyboru, tolerancji i zrozumienia. Jak wiemy w Polsce sprawa osób nieheteroseksualnych wzbudza wiele kontrowersji.

facebook.com

Ważne jest tylko to, aby nie negować publicznie zdań innych osób sprzecznych z naszym. Prawdopodobnie ze względu na mnogość takich wydarzeń portal społecznościowy udostępnił w panelu swoich reakcji tęczową flagę. Nie jest ona oczywiście dostępna dla wszystkich, a to pewnie, dlatego aby uniknąć fali hejtów na administratorów Facebooka. Dla osób, które chciałyby mieć dostęp do tęczowej flagi należy wyszukać i polubić fanpage LGBTQ@Facebook.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *