Internet News

Protest przeciwko technologii 5G w Gliwicach

Kilka dni temu w Gliwicach została przeprowadzona pierwsza próba testów działania sieci 5G. Akcja była organizowana przez trzy organizacje – Miasto Gliwice, Orange Polska oraz Huawei. Wyniki są zaskakujące. Okazuje się, że na pierwszym komercyjnym modemie 5G od Huawei osiągnięto prędkość 1,8 GB/s, a przy większych odległościach od nadajnika prędkość spadłą do 1,5 GB/s wykorzystując kanał o szerokości 100 MHz. Pozytywny wynik spowodował, że Orange i Huawei chcą w najbliższym czasie przeprowadzić kolejne testy wdrożeniowe z użyciem większej ilości nadajników i odbiorników.
 
Akcji sprzeciwiają się mieszkańcy Gliwic, którzy 29 września o godzinie 15:00 ruszą w przemarszu ulicą Zwycięstwa od ulicy Dubois pod Urząd Miejski, a następnie na plac Piłsudskiego, Rynek i plac Mickiewicza na znak protestu. Organizatorzy protestu jednogłośnie stwierdzają, że fale technologii 5G wywołują nowotwory. Eksperci twierdzą, że nowo powstała sieć może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie i życie ludzi, dlatego wnoszą apel o opóźnienie jej wprowadzenia i weryfikacji zagrożeń przez niezależną grupę badaczy.
 
Profesor Doktor Habilitowany Inżynier Marek Gzika na portalu 24gliwice.pl stwierdza, że brakuje badań, które jednoznacznie określą lub zaprzeczą bezpośrednim zagrożeniom dla naszego zdrowia przez sieć 5G.
 
Na znak buntu mieszkańców powstał również spot reklamowy pt. ,,Zagłada mieszkańców Śląska! Anteny 5G Gliwice – Protest 29 wrzesień 2018.”.
 
https://www.youtube.com/watch?v=RyAc5TnA2lI
 
Źródło: www.24gliwice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *